Art Prague 2018

Události - obrázek 17. ročník veletrhu ART PRAGUE 2018 se bude konat ve dnech 10 – 15/4/2018 v barokním Clam-Gallasově paláci

Veletrh prezentuje současné umění prostřednictvím expozic zúčastněných galerií, čímž výraznvě pomáhá podněcovat zájem o současné umění. Veletrh je spolu s mladším budapešťským veletrhem jedinou podobnou akcí ve Střední a Východní Evropě a má ambici zařadit se mezi významné podobné přehlídky současného umění jako je například Arco v Madridu, Frieze Art v Londýně či Art Basel v Basileji.
foto k článkuVeletrhu se tradičně zúčastňuje na 35 galerií převážně z České republiky, ale i ze zahraničí (Německo, Francie, Velká Británie, Slovensko aj). Veletrh se za dobu svého konání stal vyhledávanou událostí nejen pro tradiční milovníky výtvarného umění (sběratelé, teoretici, studenti, umělci, podnikatelé, zahraniční návštěvníci), ale i pro nováčky ,kteří se se současnými uměleckými trendy teprve seznamují. Veletrhu je věnována velká mediální pozornost a informace o něm se v jeho průběhu objevují v televizi, v rádiích, v novinách i v týdenících.


foto k článkuNa veletrhu jsou prezentována díla jak ověřených a zavedených jmen, tak umělců nejmladší generace. Během veletrhu je vždy udělena cena Art Prague Young Award některému z prezentovaných umělců mladšího 35ti let.

Veletrh ART PRAGUE se každoročně koná pod záštitou primátora hl. m. Prahy a starosty Městské části Praha 1


XVII. ročník ART PRAGUE, přehlídka současného výtvarného umění s mezinárodní účastí

Místo a termín konání: Clam-Gallasův palace, Praha 1, Husova ul. 20
Zahájení 9. 4. 2018 v 18 hodin
Provoz 10 – 15/4/2018 11 – 19 hodin
Vstupné: 120,- / 60,- Kč
Katalog: 120,- Kč
www.artprague.cz

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Art Prague 2018 - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Art Plus

Knižní akce

Linie, světlo, stín
Linie, světlo, stín
Ladislav Sutnar: Venuše
Ladislav Sutnar: Venuše
Jiří Petrbok. Hořící srdce
Jiří Petrbok. Hořící srdce

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Radka Bodzewicz - Božská komedie

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder