In a Landscape

Události - obrázek Výstava nabízí manuál různých způsobů, jimiž současné umění tematizuje krajinu (přírodu) a testuje hranice mezi přírodou, uměním a vědou. Výstava se koná v galerii Europeanarts od 1. do 27. dubna 2016.

Vystavující umělci a umělkyně:

Tomáš Honz, Jakub Jansa, Dimitri Nikitin, Jonáš Strouhal, Štěpánka Šimlová, Miroslav Vavřina; Lucie Novotná (host)

Technologie nepovažujeme za pouhý neutrální nástroj, ale aktivní činitel podílející se na vytváření nových možností, změně chápání materiality, senzibility a imaginace. Představa přírody a její vyjádření prostřednictvím široké škály vizuálních prostředků (od olejomalby přes digitálně upravenou fotografii až ke grafickému záznamu „hacknuté“ rostliny a intervencím do krajiny) je v současné době nejen nemyslitelná bez experimentů inspirovaných vědními disciplínami, ale rozšiřuje se také do dříve neviditelných mikrosvětů i do makroměřítka kosmického prostoru. Název výstavy odkazuje na avantgardní hudební skladby Johna Cage, které hudbu rozšiřují o hluky, zdánlivě cizorodé zvuky a otevírají se náhodě a místnímu kontextu.

Záznam hudební skladby Johna Cage: In a landscape (1948)Místo a pořadatel: European Arts Investments, Senovážné náměstí 8, Praha 1
Otevřeno: pondělí až pátek od 10 do 18 hod.

K výstavě je vydána stejnojmenná publikace. Bude volně ke stažení v elektronické formě na webových stránkách galerie (http://www.europeanarts.cz).

Kurátor výstavy a koncepce publikace: Milan Kreuzzieger
Architektonické řešení výstavy: Miroslav Vavřina
Grafická úprava a zpracování katalogu: Jakub Jansa

Zdroj: www.europeanarts.cz

Publisher: iUmeni.cz

In a Landscape - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Galerie Na shledanou – Smuteční Noviny no.5
Čertův kožich
Čertův kožich
Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Face book