Art is Here je nová stálá expozice v Moravské galerii

Události - obrázek Moravská galerie v Brně otevřela novou stálou expozici ve zrekonstruovaném Pražákově paláci. Výstava Art is Here je tvořená z velké části sbírkou Jiřího Valocha a nabízí především nové umění po roce 1945. Návštěvníci se mohou těšit na Maxima Velčovského v expozici i velkou skluzavku napříč podlažími

foto k článku“Společně s novou expozicí Aart is Here: Nové umění po roce 1945, bude v druhém patře Pražákova paláce otevřena nově zrekonstruovaná stálá expozice Moderního a současného umění zaměřená na prezentaci tvůrců české moderny a meziválečné avantgardy. Zastoupení vystavených exponátů bude od původního řešení obohaceno o představení okruhu autorů spojených s brněnskou odnoží uměleckého seskupení Devětsil nebo sochařský ostrov prezentující prostorové exponáty ze sbírek Moravské galerie v Brně,” uvádí kurátoři výstavy Ondřej Chrobák a Jana Písaříková.

foto k článku“Pokračováním této expozice bude částečně zpřístupněný depozit soch v suterénu Pražákova paláce, který umožňuje divákům nahlédnout do zákulisí galerijního provozu. Komplexní změny v Pražákově paláci završuje také úprava výstavního prostoru Atria. Jeho oddělením od vnitřního zázemí galerie vznikne prostor čtvercového půdorysu nabízející prestižní výstavní prostředí pro prezentaci autorů střední a nejmladší generace,” dodávají ke stálé expozici otevřené prozatím do konce roku 2017.

Foto a zdroj: Zdroj: www.moravska-galerie.cz

Publisher: iUmeni.cz

Art is Here je nová stálá expozice v Moravské… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Galerie KODL - Předaukční výstava 84 (5.10 - 28.11.2020)

Knižní akce

Raději sbírat motýly?
Raději sbírat motýly?
Sbírání umění, vášeň, investice a mnohem víc
Sbírání umění, vášeň, investice a mnohem víc
Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa
Mistrovské dílo náhody. Ars vitae & vice versa

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Tvůrce jako předmět dějin umění. Pozice autora po jeho "smrti"

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder