Den Středočeského kraje v GASK

Události - obrázek

Na datum 28. října připadá nejen státní svátek – Den vzniku samostatného Československého státu, ale také Den Středočeského kraje. Galerie GASK připravila na tento den bohatý program pro návštěvníky všech věkových skupin.

Pouze v úterý 28. října bude v prostorách nové stálé expozice vystavena vzácná Kutnohorská iluminace. Vstupné do celého objektu je symbolická 1 Kč.

Galerie GASK umožní všem milovníkům umění navštívit všechny expozice včetně vizuálních heren pro děti za symbolickou jednu korunu. V tento slavnostní den budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost prohlédnout si vzácnou Kutnohorskou Iluminaci, která bude vystavena v novém prostoru stálé expozice s příznačným názvem SILVER BOX. Vzácná pozdně středověká malba na pergamenu je unikátní nejen tématem a uměleckou kvalitou, ale také nezvykle velkým formátem. Iluminace detailním a takřka reportážním způsobem zobrazuje dobývání, prodej a zpracování stříbrné rudy v Kutné Hoře na konci 15. století. V letošním roce bude Kutnohorská iluminace s ohledem na svou ochranu vystavena pouze tento jeden den.

Za symbolické vstupné můžete navštívit všechny aktuální výstavy, včetně nové stálé expozice STAVY MYSLI – ZA OBRAZEM.

Lektorské centrum GASK připravilo výtvarnou dílnu pro děti „Přátelé“. Společně s lektory se děti zamyslí nad tím, co je to přátelství, jak funguje ve virtuální realitě a jakou úlohu v tom všem hrají stroje. Dílna proběhne v ateliéru Lektorského centra od 14 hodin.

Zatímco budou děti tvořit, mohou rodiče, ale i další zájemci zavítat na komentovanou prohlídku výstavy Pavla Kopřivy - #PŘÍMÝ PŘENOS. Prohlídka začíná ve 14 hodin a sraz je v předsálí výstavy ve 2. patře.

Díky programu „Promítej i ty!“ můžete v konferenčním sále v podkroví severního křídla sledovat filmy z festivalu Jeden svět. V úterý 28. října proběhne promítání filmu „Putinovy hry“. V tomto investigativním dokumentu odkrývá autor pozadí olympijských her v Soči, všudypřítomnou korupci, vyvlastňování soukromých majetků, násilné vystěhovávání obyvatel a nevratné dopady na životní prostředí. Promítání začíná od 16 hodin.

Otevírací doba galerie:

Úterý – neděle
10 – 18 hodin

Zdroj: www.gask.cz

Den Středočeského kraje v GASK ~ iUmeni.cz ~

Publisher: iUmeni.cz

Další články

Události - obrázek

Dům umění Ostrava předkládá výstavní skvost: Bohumila Kubištu

Prestižní výstavní projekt nazvaný Zářivý krystal / Bohumil Kubišta a české umění 1905 -2013 / Průniky / Střety / Přesahy je k vidění do začátku ledna příštího roku v os … Celý článek

Události - obrázek

Na Špilberku jsou k vidění díla Roberta Hliněnského a Františka Šenka

V květnu letošního roku zahájilo Muzeum města Brna na Špilberku cyklus výstav k poctě Dalibora Chatrného. Třetí částí z cyklu je komorní výstava soch a reliéfů Františka … Celý článek

Události - obrázek

Galerie zlínského zámku představí kresby legendárního sklářského výtvarníka Stan …

V pondělí 20. října se uskutečnila v Galerii Václava Chada vernisáž kreseb další významné osobnosti českého výtvarného umění – Stanislava Libenského. Unikátní výstava toh … Celý článek

Události - obrázek

Podzimní aukce výtvarného umění - European Arts

V letošní první podzimní aukci společnosti European Arts se bude dražit 314 položek výtvarného umění od baroka po současnost. Vyvolávací ceny souhrnem převyšují 33 000 00 … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Váš vstup do světa aukcí - imgReklama