Studentská konference EX ARTE 2023: OD MATERIÁLU K TEORII

Události - obrázek V říjnu tohoto roku se odehraje první studentská konference konaná pod záštitou projektu EX ARTE. Srdečně zveme všechny zájemce k přihlášení se na konferenci s názvem Od materiálu k teorii, která se bude konat 6. a 7. října 2023 na půdě Katedry dějin umění Univerzity Palackého v Olomouci.

Projekt Ex Arte se soustředí na výzkum metod a přístupů dějin umění, jež převládají v nastupující generaci historiček a historiků umění. Klíčovým tématem projektu je zavedení komunikace a etablování jedné komunikační platformy, která by spojovala katedry dějin umění České a Slovenské republiky.
Zavedení a fungování takové platformy je pro dějepis umění v obou republikách chápáno jako posun vstříc moderované debatě na mezikatederní úrovni, jejímž prostřednictvím dojde k mapování strategií užívaných k výzkumu dějin a teorie umění v nastupující generaci badatelek a badatelů.

Výsledkem projektu jsou dva výstupy, a to recenzovaný studentský on-line časopis a studentská konference s názvem Od materiálu k teorii, která proběhne 6. až 7. října 2023 na půdě Katedry dějin umění Univerzity Palackého v Olomouci.

PŘIHLÁŠKA NA KONFERENCI

Deadline: 1. 6. 2023, pomocí online formuláře na webových stránkách projektu
Rozhodnutí o přijetí / nepřijetí příspěvku na konferenci: 30. 6. 2023
Datum konání konference: 6.–7. 10. 2023

Příspěvky v podobě případových studí lze věnovat jednomu dílu, metodě či komparaci různorodých přístupů. Aktivní účastníci jsou zároveň vyzváni k odevzdání textové verze svých příspěvků, které budou po úspěšném recenzním řízení zveřejněny na webových stránkách EX ARTE.

Více informací naleznete v přiloženém CALL FOR PAPERS

Publisher: iUmeni.cz

Studentská konference EX ARTE 2023: OD MATERI… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další události


Dvouletý rekvalifikační kurz s akreditací od MŠMT - Asociace starožitníků

Knižní akce

Jitka Hanzlová: Tišiny
Jitka Hanzlová: Tišiny
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island
ŘÍMSKÉ FONTÁNY
ŘÍMSKÉ FONTÁNY

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

V zrcadlové síni

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder