Letošní Kalendář pro Světlušku bude o světluškách

Události - obrázek

Téma pro nadcházející kalendář pro Světlušku ozdobí kouzelné snímky světlušek původem českého fotografa žijícího v USA, Radima Schreibera. Titulní stranu si můžete vybrat ve veřejném hlasování.

Netradičním způsobem, kterým můžete přispět do sbírky Světluška, je zakoupení nástěnného kalendáře. Kalendář každý rok navrhuje jiný autor. Autorem aktuálního vydání kalendáře na rok 2021 bude Radim Schreiber, český fotograf žijící v americké lowě.

Hlasovat pro obálku, která by Vašem srdci byla bližší můžete do 28. června ZDE

O autorovi

foto k článkuRadim Schreiber se narodil v Liberci, nyní déle než 20 let žije v americké Iowě.
Fotografováním hmyzu se zabývá od roku 1999, až od roku 2008 mu ale technika umožnila pořizovat skutečně kvalitní noční záběry světlušek.
K focení ho inspirovaly podmínky v USA, kde v noci vznikají skutečně neobvyklé scenérie se zářícím hmyzem, o kterém Radim Schreiber vydal také knihu Firefly Experience.


Jak Radim Scheiber vidí kouzelný svět světlušek si můžete vychutnat i na jeho videu:

O kalendáři pro Světlušku

foto k článkuKalendář pro Světlušku je dobročinný projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, jehož partnerem jsme už déle než 20 let. Kalendář v předchozích letech zdobily převážně malby Antonína Vojtka, Vlasty Švejdové, Jiřího Janulíka, Marie Plotěné a dalších.
80 % příjmů z prodeje tohoto kalendáře je převedeno na účet Světlušky na pomoc zrakově postiženým a nevidomým dětem a dospělým v České republice. Kalendář připravuje ve spolupráci se Světluškou brněnská agentura Antipol Brno CZ. Kvalitu papíru a tisku kalendáře garantuje už dvanáctým rokem společnost Model Obaly, jeden z největších výrobců lepenkových obalů v České republice a generálním partnerem kalendáře.

Na rok 2021 bude kalendář v prodeji od září 2020 a předobjednat si jej můžete již nyní mimo jiné i na iUmeni.cz.

Zakoupením kalendáře uděláte radost nejen sobě, ale pomůžete také rozsvítit svět nevidomých dětí a dospělých, kterým Světluška pomáhá.

O Světlušce

foto k článkuSvětluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově psotiženým. Už od roku 2003 se ve Světlušce snažíme dělat radost hned dvakrát, a to jak nepřetržitou finanční pomocí zrakově postiženým, tak pořádáním osvětových a zážitkových aktivit pro všechny dárce.  
Na své si u nás přijdou sportovní nadšenci v rámci Nočních běhů pro Světlušku, milovníci kávy a neotřelých zážitků v Kavárně POTMĚ, hudební fanoušci na koncertě Světlo pro Světlušku i kolemjdoucí, kteří rádi jednoduše přispějí světluškám v ulicích během Sbírkových dnů Světlušky. 
Shromážděné finanční prostředky pak přerozdělíme všem nevidomým a slabozrakým jednotlivcům bez ohledu na věk, lidem, kteří o zrakově postižené pečují, nebo organizacím, které následně mohou realizovat své projekty zaměřené například na vzdělávání, vytváření pracovních míst, vývoj nových technologií nebo průvodcovské a asistenční služby.
V roce 2019 jsme ve spolupráci s ČRo Radiožurnál spustili projekt Nevidomý fanoušek, který zpřístupňuje populární sporty a sportoviště zrakově postiženým. I tak můžeme všichni pomáhat.

Letošní Kalendář pro Světlušku bude o světluškách ~ iUmeni.cz ~

Publisher: iUmeni.cz

Informace o kalendáři

Název: Kalendář pro Světlušku 2021- Radim Schreiber
Autor: Radim Schreiber
Rok vydání: 2020

Koupit tuto knihu u nás

Další články

Události - obrázek

Jan Zrzavý (1890 – 1977) - Neznámé práce II.

V prostorách tradiční aukční společnosti Antikvity Art Aukce v Brně na Jílové byla obnovena prodejní výstava neznámých prací Jana Zrzavého. Doprovodí ji i přednáška Prof … Celý článek

Události - obrázek

Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity slaví své třicátiny výstavou. Ta z …

Výstavu s názvem „Tři dekády“ chystá Institut tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě ke 30. výročí od svého založení. K vidění na ní bude výběr nejlepších sní … Celý článek

Události - obrázek

IVAN PINKAVA - Backtracking

Téma shrnuté v názvu Backtracking lze přeložit jako „znovu-nastavování cesty“. Známý český fotograf Ivan Pinkava pracuje v instalaci českobudějovické výstavy s intuitivně … Celý článek

Události - obrázek

Výstava experimentální fotografie VIVA España

Vernisáž výstavy experimentálních fotografií VIVA España východočeského fotografa a malíře Martina Planky proběhne v Rock Café již 4. června od 18:00 do 21:00 jako jedna … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek- večerní aukce - 7.12.2023 - imgReklama