Rare Places Bedekr | šoupni přes 130 míst do kapsy

Recenze - obrázek Začínali na začátku doby koronavirové. Teď Rare Places představují tištěného kapesního průvodce, který Vás zavede za nevšední architekturou. Šoupněte průvodce do kapsy a vyrazte na cestu! 


foto k článkuPro vydání knihy vybírá skupina mladých studentů tvořících projekt Rare Places finanční prostředky prostřednictvím

kampaně na platformě Hithit.

Celý obsah Bedekru je již napsaný, je hotový a už čeká na tisk. Běžte podpořit jeho vznik na právě probíhající kampaň na Hithitu!  

  

foto k článkuRare Places Bedekr je kapesní průvodce pro cestovatele a fanoušky architektury toužící po poznání nových míst. Kniha mapuje přes 130 architektonicky unikátních staveb Česka a Slovenska. Kráčí po stopách předních architektonických studií jako jsou Mjölk architekti, Zdeněk Fránek, Kamil Mrva Architects, ADR nebo Chybík+Krištof a další lokální architekti. Průvodce poodkrývá to nejlepší, co se za posledního roky na architektonické scéně objevilo. Česko a Slovensko se pyšní novými vyhlídkami, rekonstruovanými hrady, sportovním zázemím, nečekaně estetickými toaletami nebo nouzovým východem kousek od Trutnova. Kvalitní architektura je ale pouze špičkou ledovce. Kniha čtenáře podnítí objevovat krásu lokálních končin a veřejnosti ukáže, že krom krásných historických památek jsou naše země bohaté i na kvalitní moderní architekturu. 

    

foto k článkuPo dlouhých týdnech, kdy hledali vhodného grafika, který knize dá unikátní podpis, vyhlédli talentované grafické studio KOSATKO, které sídlí v Praze. Společně vytvořili elegantního cestovního průvodce vyrobený z kvalitních materiálů. Mimo jiné, obálka je tvořena z textilu, který knihu na cestách ochrání.   

Fotografie míst hovoří sami za sebe, a tak pro spolupráci oslovili fotografy, jako je fotografické duo BoysPlayNice, Tomáše Součka, Petra Poláka a několik dalších. Díky spolupráci s databází projektů současné architektury Linka dokázali dát do knižního průvodce fotografie, skrz které architektura vypráví příběh.   

  

foto k článku„Společnými silami jsme vytvořili kapesního průvodce, ve kterém se cestovatel jednoduše zorientuje a zároveň bude elegantní. Je koncipovaný podle krajů. Pro ještě lepší orientaci jsme ke každému kraji vložili jednoduchou mapku, kde jsou vyznačena místa, která se v regionu nachází,“ dodává Ondřej, zakladatel projektu.  

Autor / zdroj:
Publisher: Rare Places Bedekr 

Projekt Rare Places Bedekr | Tištěný průvodce do kapsy | 130 míst v kapse.
Projekt můžete podpořit v rámci crowdfundingové kampaně na HITHIT  ZDE
Kampaň trvá do 30.9.2022.

Rare Places Bedekr | šoupni přes 130 míst do … - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Kalendář Cesty domů 2023 - Ledový zámek