Dětská knížka Keška v galerii získala prestižní evropskou jazykovou cenu

Recenze - obrázek Kniha Keška v galerii je nestandardní ilustrovanou učebnicí angličtiny, v níž se děti naučí anglicky, dozvědí se informace ze světa umění a vyzkouší si oblíbený geocaching přímo v prostorách galerie.

Publikaci Lucie Poslušné vydala vloni Národní galerie, nyní byla oceněna prestižní Evropskou jazykovou cenou Label, kterou společně udělují Ministerstvo školství ČR a Dům zahraniční spolupráce.

„Ocenění je pro nás mimo jiné důkazem, že stojí za to věnovat se pro galerijní prostředí trochu nestandardním projektům. Kniha Lucie Poslušné vzdělává děti zábavnou formou, vede je k zájmu o umění a dokonce je přímo motivuje k návštěvě Schwarzenberského paláce, kde mohou hledat svoji kešku,“ komentuje Petr Kaiser, ředitel Sekce vědy a výzkumu Národní galerie v Praze.

Keška v galerii kromě nekonvenčního způsobu výuky představuje také deset obrazů ze sbírek Národní galerie – od Karla Škréty přes Mikoláše Alše až po Henriho Rousseaua. Cílem publikace je poukázat na to, že jazyk není nutné studovat jako samostatný předmět. Představuje se jako pomocník při poznávání jiných oborů, v čemž spočívá její inovativnost. K její atraktivitě přispívá také její výtvarné zpracování.

Součástí učebnice jsou poslechová cvičení a krátká videa na galerijních webových stránkách http://www.ngprague.cz/keska-v-galerii-1.

Evropská jazyková cena Label

Cílem Evropské jazykové ceny Label je podporovat kvalitní inovační projekty z oblasti jazykového vzdělávání a prostřednictvím tohoto ocenění zajistit jejich větší publicitu, inspirovat další učitele k přejímání těchto aktivit ve výuce jazyků, pomoci jim zařadit nové inovativní prvky do jazykové výuky a celkově zvýšit zájem o tuto oblast. Každoročně jsou tak oceňovány výjimečné projekty v oblasti vzdělávání.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Keška v galerii
Autor: Lucie Poslušná
Rok vydání: xxx

2017

Koupit tuto knihu u nás

Dětská knížka Keška v galerii získala prestiž… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Art Plus

Knižní akce

Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky
Max Beckmann – Obrazy, kresby a grafiky
Práce na papíře/Works on Paper
Práce na papíře/Works on Paper
Czechoslovak glass: Seven Masters
Czechoslovak glass: Seven Masters

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Zeb One: Geometric

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder