Jak chápat moderní umění? Pomohou vám ...ismy

Recenze - obrázek Úspěšná řada knih s názvem …ismy, přibližující umělecké směry smrtelníkům, má brášku. Po titulech ...ismy – Jak chápat film, Jak chápat architekturu, Jak chápat módu a Jak chápat umění, přišlo nakladatelství s kapesní encyklopedií směrů a hnutí vizuálního umění, které vznikalo po nástupu impresionis

Zhuštěné informace o konkrétních směrech jsou přehledně uspořádané do oddílů. Ke konkrétnímu hnutí umělců uvádějí jejich hlavní rysy a činitele, pozadí vzniku hnutí, ilustrativní díla, podobně zaměřená hnutí a podobně.

foto k článkuKniha je bohatě vybavena obrazovým materiálem, takže usnadňuje orientaci zvláště těm jedincům, kteří „znají ten obraz, ale pořád neví, kdo ho vlastně namaloval“. Je to užitečná příručka jak pro studenty uměleckých škol, tak pro lajky, kteří, stejně jako studenti, občas potřebují „startovní knihu“, která je v jejich bádání odpíchne od neznalosti.

Publikaci …ismy – Jak chápat moderní umění sestavil Sam Phillips. Obsahuje kolem padesáti významných směrů, jež pomáhaly formovat moderní umění. Z celé řady „…ismů“, které nakladatelství Slovart zatím vydalo, bych tuto publikaci označila za nejvýznamnější a hodnou prolistování. Nerada bych podceňovala význam znalosti filmu a módy, ale pravdou je, že současná společnost se v těchto oblastech vyzná víc a moderního umění se kvůli jeho nepochopení trochu bojí. Už jen díky možnosti přiblížení problematiky současného umění, které v knize zastupují aktuální umělci jako například Banksy, Anish Kapoor a Christo, jde o užitečnou a cennou knihu. Pomáhá pochopit význam dnešní tvorby, pro většinu společnosti stále nepochopitelné.

Zdroj: http://www.studentpoint.cz/259-recenze/13566-jak-chapat-moderni-umeni-pomohou-vam-...ismy/#.U7Ha0fl_tlw

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: ...ismy - Jak chápat moderní umění
Autor: kolektiv autorů
Rok vydání: 2014

Koupit tuto knihu u nás

Jak chápat moderní umění? Pomohou vám ...ismy - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Zahrady mnicha Rabinoviče