Jak chápat moderní umění? Pomohou vám ...ismy

Recenze - obrázek Úspěšná řada knih s názvem …ismy, přibližující umělecké směry smrtelníkům, má brášku. Po titulech ...ismy – Jak chápat film, Jak chápat architekturu, Jak chápat módu a Jak chápat umění, přišlo nakladatelství s kapesní encyklopedií směrů a hnutí vizuálního umění, které vznikalo po nástupu impresionis

Zhuštěné informace o konkrétních směrech jsou přehledně uspořádané do oddílů. Ke konkrétnímu hnutí umělců uvádějí jejich hlavní rysy a činitele, pozadí vzniku hnutí, ilustrativní díla, podobně zaměřená hnutí a podobně.

foto k článkuKniha je bohatě vybavena obrazovým materiálem, takže usnadňuje orientaci zvláště těm jedincům, kteří „znají ten obraz, ale pořád neví, kdo ho vlastně namaloval“. Je to užitečná příručka jak pro studenty uměleckých škol, tak pro lajky, kteří, stejně jako studenti, občas potřebují „startovní knihu“, která je v jejich bádání odpíchne od neznalosti.

Publikaci …ismy – Jak chápat moderní umění sestavil Sam Phillips. Obsahuje kolem padesáti významných směrů, jež pomáhaly formovat moderní umění. Z celé řady „…ismů“, které nakladatelství Slovart zatím vydalo, bych tuto publikaci označila za nejvýznamnější a hodnou prolistování. Nerada bych podceňovala význam znalosti filmu a módy, ale pravdou je, že současná společnost se v těchto oblastech vyzná víc a moderního umění se kvůli jeho nepochopení trochu bojí. Už jen díky možnosti přiblížení problematiky současného umění, které v knize zastupují aktuální umělci jako například Banksy, Anish Kapoor a Christo, jde o užitečnou a cennou knihu. Pomáhá pochopit význam dnešní tvorby, pro většinu společnosti stále nepochopitelné.

Zdroj: http://www.studentpoint.cz/259-recenze/13566-jak-chapat-moderni-umeni-pomohou-vam-...ismy/#.U7Ha0fl_tlw

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: ...ismy - Jak chápat moderní umění
Autor: kolektiv autorů
Rok vydání: 2014

Koupit tuto knihu u nás

Jak chápat moderní umění? Pomohou vám ...ismy - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


PAF Olomouc - PifPaf.cz - přehlídka filmové animace a současného umění

Knižní akce

Dlouhá noc muzejní myši
Dlouhá noc muzejní myši
Obraz a slovo v českém výtvarném umění šedesátých let
Obraz a slovo v českém výtvarném umění šedesátých let
Kronikář nových časů. Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880–1934)
Kronikář nových časů. Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880–1934)

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Milion bilion vánočních skřítků

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder