Jak se dělá design - skvělá kniha skvělých autorů!

Recenze - obrázek Po úspěšném titulu Jak se dělá galerie, který vydala Moravská galerie již před několika lety v edici Junior vychází další skvělý kousek – Jak se dělá design.

S vynikajícím ilustrátorem Jiřím Frantou, designérem Jiřím Pelclem a kritičkou a teoretičkou současného umění Sylvií Šeborovou se nyní vnoříme to tajů i historie designu.

foto k článkuCo se stane, když dvě děti hlídá místo rodičů strýc, který je designérem? Zjistí, že design je obklopuje nejen v jejich pokojích, kuchyni a obýváku, ale v podstatě na každém kroku. Vydají se na pomyslnou výpravu do historie i na výpravu skutečnou, při níž se dozví, z čeho a jak design vzniká. Tato knížka čtenářům poslouží jako obrazový průvodce zákulisím designu a jistě si jí budou s potěšením listovat jak děti, tak dospělí.

foto k článkuV první části knihy se spolu s hlavními hrdiny knihy Karolínou a Sebastianem čtenář dozví, co to ten design vlastně je, jak se pozná, kdo je to designér, jak se design vyvíjel nebo jaké jsou designové školy. Všechny tyto a mnohé další otázky jim totiž postupně objasňuje jejich strýc Jirka (shoda se jménem spoluautora není čistě náhodná), který děti hlídá a který je do světa designu postupně zasvětí. Objeví tak nejenom svět designu, ale nahlédnou třeba i do historie zaniklých řemesel. Víte například, kdo to byl třeba barvíř, puškař, jirchář, soukeník nebo kolář? Po přečtení knihy Vám bude leckterá taková hádanka odhalena.

foto k článkuV dalších kapitolách knihy se pak děti se strejdou postupně věnují jednotlivým materiálům, které pro samotný design hrají důležitou roli – dřevo, sklo, železo, papír, textil, porcelán, i benjamínek materiálů – plast. Objeví z čeho se jednotlivé surroviny získávají, jak se zpracovávají, jaké mají vlastnosti, jaké existují druhy, jaké nejslavnější značky je proslavily a mnohem mnohem více….

A na závěr knihy třešnička na dortu – příběh jedné snad nejznámější značky, která již dávno není jen hračkou pro děti – LEGA, zpracovaný formou komiksového příběhu.

Kniha je naprosto úžasně ilustrovaná skvělým ilustrátorem Jiřím Frantou, takže vás kniha obohatí nejenom obsahově, ale i obrazově.

Je to zkrátka pecka kniha, kterou si já rozhodně beru na dovolenou nejen pro děti, ale i pro sebe a už nyní je myslím jasné, že se dočká několika překladů do cizích jazyků jako její mladší sestřička – Jak se dělá galerie.

foto k článkufoto k článkufoto k článku

Publisher: iUmeni.cz

Informace o knize

Název: Jak se dělá design
Autor: Silvie Šeborová, Jiří Pelcl a ilustrátor Jiří Franta
Rok vydání: 2023

Koupit tuto knihu u nás

Jak se dělá design - skvělá kniha skvělých au… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další recenze


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Moderna