11. benefiční aukce výtvarného umění pro Cesta domů

Aukční zpravodajství - obrázek

Dobročinná aukce je pro Cestu domů největší dárcovskou akcí. Do rozpočtu přinese celý svůj výtěžek a to je významná suma.

Podpora od dárců pro nás znamená svobodu a nezávislost. Díky Vám se v péči o naše pacienty můžeme rozhodovat svobodně s jediným cílem, a to umožnit jim a jejich rodinám strávit poslední společně chvíle co nejlépe a podle jejich přání.

foto k článkuBenefitem pro dražitele je, že si na rozdíl od aukčních síní neúčtujeme žádnou provizi k nejvyššímu podání – konečné ceně díla. Ta se skládá z vyvolávací ceny díla a peněžitého daru (rozdíl mezi vyvolávací a konečnou cenou). O tomto peněžitém daru od nás vydražitelé dostávají potvrzení, které mohou uplatnit ve svém daňovém přiznání. Dražit lze jako fyzická i právnická osoba.

foto k článkuSlovo filantropie má původ v řeckých výrazech filein – milovat a anthropos – člověk. Synonymem této lidumilnosti, jak tuto vlastnost hezky česky nazýváme, je dobročinnost. Filantrop čili lidumil zpravidla usiluje o lepší kvalitu života potřebných. Nám v Cestě domů jde především o lepší kvalitu umírání, ale i to je nedílnou součástí života. Benefiční aukce Cesty domů je příležitostí, jak uspokojit lidumily v nás i zájem o umění.

Poděkování patří všem umělcům a dárcům, kteří do aukce poskytují svá díla zdarma, a dražitelům. Bez jejich nadšení a štědrosti by naše aukce postrádala smysl.

Sálová aukce 2022 se uskuteční v sobotu 12. listopadu 2022 od 19 h v Kongresovém sále hotelu Hilton Prague na adrese Pobřežní 1, Praha 8.

Dražená díla si můžete přijít prohlédnout již od 16 h. V 17.30 h bude zahájena komentovaná prohlídka předaukční výstavy.

Těšíme se na vaši účast a zveme vás i na online aukci , která bude probíhat od 1. do 9. listopadu 2022.

Díla většiny autorů, kteří do aukce přispěli, jsou vyhledávaná a vystavovaná ve významných galeriích. Nedávná retrospektivní výstava Věry Novákové Brázdové v Galerii DOX, velkoformátové fotografie Markéty Othové v Národní galerii Praha, probíhající výstava Krištofa Kintery v ostravské Galerii Gong, nedávná prezentace Evy Koťátkové v La Casa Encendida v Madridu, díla Otto Plachta v Topičově salonu, velká samostatná výstava Jiřího Šalamouna v Museu Kampa, výstava Františka Matouška v Trafo Gallery a další svědčí o tom, že vám předkládáme kolekci, která je zajímavá sběratelsky i užitkově," říká kurátorka aukce Michaela Štěpánová.

Milí přátelé umění,
zvu vás na jedenáctou benefiční aukci pro Cestu domů.
foto k článkuNáš život je plný obrazů, jsou všude kolem nás. V galeriích a muzeích, ale také na zdech našich domovů a kanceláří, ve fotoalbech, na displejích mobilních telefonů i počítačů. A nejen to: obrazy máme před očima v bankách a obchodech, na nárožích a ve výkladních skříních, na zastávkách tramvaje, na billboardech a všemožných dalších plochách. Dětské výkresy dokonce připevňujeme na nástěnky, lednice i šňůry, ukládáme je do desek, patří k rodinným pokladům. Komu slouží zrak, vidí obrazy, kam se podívá. A co teprve obrazy, na které si nemůžeme sáhnout, ale mají pevné místo někde v nás i kolem nás, co jich je! Výhledy do kopců, na mořské vlny i do plamenů ohně, naše vzpomínky, zážitky, nejrůznější názvy a pojmenování (však pořád něco zobrazujeme, vykreslujeme a rámujeme…) i naše nejvšednější každodennost na sebe bere podobu obrazů – a je to pro nás tak samozřejmé jako ranní světlo a večerní tma.

foto k článkuA přece nám obrazy nezevšední, i mnohokrát opakovaný pohled nabízí pokaždé něco objevného a nového. Platí to v běžných chvílích, natožpak když se dostaneme na výstavu nebo do aukční síně. Přála bych nám všem, aby benefiční aukce pro Cestu domů byla příležitost těšit se z obrazů, plastik i dalších artefaktů a zároveň si ukládat do duše ty obrazy, které se nedají ohmatat ani koupit, ale kdyby jich nebylo, dost bychom zchudli. Cesta domů se už více než 20 let snaží měnit k lepšímu způsob, jakým se v Česku umírá. Všemožně usilujeme o to, aby lidský život měl svou důstojnost v každé chvíli, včetně té poslední, a aby každý, kdo o to stojí, mohl zemřít doma, tedy v prostředí, kde není sám, kde to dobře zná a kde to má rád.

foto k článkuJako každý rok také letos pomůže výtěžek aukce rozvíjet služby pro pacienty, klienty a jejich blízké, ale také osvětu, která míří k široké veřejnosti. Pestrost příběhů, jichž se v Cestě domů smíme zlehka dotknout, je nesamozřejmá a vzácná, stojíme před ní s respektem a často v úžasu. Otevírá nové pohledy, potřeby a příležitosti, na které můžeme reagovat jen díky velkorysosti a štědrosti dárců, tedy i vás, kteří se rozhodnete nabízené aukční položky nejen prohlížet a obdivovat, ale také dražit. Vašeho zájmu a podpory si upřímně vážíme, bez nich by Cesta domů nebyla, čím je.

foto k článkuChci poděkovat všem, jejichž přičiněním můžeme aukci pořádat: autorům darovaných výtvarných děl, galeristům, hotelu Hilton Prague, pracovníkům i dobrovolníkům Cesty domů. Poděkování patří i vám, našim přátelům, příznivcům a dárcům, kteří jste rozmanitými způsoby na cestě s námi a pomáháte nám šířit povědomí o tom, že život je životem od začátku až do konce.

Ruth Šormová
ředitelka

Online 1. - 9. listopadu 21022 na www.cestadomu.cz/aukce
Sálová Benefiční aukce pro Cestu domu - 12. listopadu 2022 v Hotelu Hilton Prague

11. benefiční aukce výtvarného umění pro Cesta domů ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Podzimní aukce AAA – Antikvity Art Aukce

Již tuto neděli 13. 11. uspořádá společnost AAA – Antikvity Art Aukce svou 112. aukci v Brně. Jedná se o klasickou sálovou aukci, které se budou moci zúčastnit nejen draž … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Předaukční výstava v Galerii KODL

Předaukční výstava mimořádných uměleckých děl, kterým dominují plátna Františka Kupky, Bohumila Kubišty, Mikuláše Medka či Theodora Pištěka, probíhá v prostorách Galerie … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Úspěšná online aukce portálu Artslimit

Velkým zájmem dražitelů během přihazování vyvrcholila v neděli 2. října v podvečer již čtvrtá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit. Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

AVU pro Ukrajinu: dobročinná aukce Akademie výtvarných umění v Praze

Možnost vydražit díla současných studentů*ek, pedagogů*žek i absolventů*ek AVU nabízí dobročinná aukce AVU pro Ukrajinu, kterou 9. října pořádá Akademie výtvarných umění … Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - expluzivní publikace pro milovníky krásných knih i sběratele - imgReklama