Úspěšná online aukce portálu Artslimit

Aukční zpravodajství - obrázek

Velkým zájmem dražitelů během přihazování vyvrcholila v neděli 2. října v podvečer již čtvrtá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit.

Vyvolávací cena 7 750 000 Kč byla navýšena na 16 562 000 Kč. Rozdíl mezi celkovou prodejní a vyvolávací cenou je více než dvojnásobný. Prodalo se 90 % položek. Výsledky dokládají nejen stále se zvyšující zájem o online aukce, ale také značný zájem sběratelů a obdivovatelů výtvarného umění o kvalitní díla napříč obdobími a styly.

foto k článkuNejdráže prodaným se stalo dílo s názvem „Krajina s řekou a pramicí“ jednoho z nejžádanějšího českých krajinářů Václava Radimského, prokazující autorovo zakotvení v tradici francouzského impresionismu. Kupující za ně zaplatil 1 300 000 Kč (vyvolávací cena byla 200 000 Kč). Stal se tak prvním obrazem, který v online aukcích Arstlimitu překročil jeden milion. Rané plátno Jiřího Karse s názvem „Pijáci“, jež je kopií díla mistra španělské barokní malby Diega Velázqueze a které Kars podrobně studoval v madridském Pradu během svého španělského pobytu, pořídil kupující za rovný jeden milion.
Úspěchu dosáhlo velkoformátové plátno současného autora Jiřího Georga Dokoupila, které vzniklo otiskem kolorovaných mýdlových bublin a bylo vydraženo ze 887 500 Kč. Velkému zájmu se těšila i tvorba Olbrama Zoubka – socha „Při-Sedící“ byla vydražena za 650 000 Kč (vyvolávací cena byla 200 000 Kč) a socha „Hygie II“ za 562 500 Kč (vyvolávací cena 100 000 Kč).
foto k článkuZnačný cenový nárůst zaznamenala „Letní krajina“ Oty Bubeníčka. Tento olej na lepence s vyvolávací částkou 20 000 Kč se prodal za 162 500 Kč. Úspěšný byl i olej Františka Kavána „Zima“, který z vyvolávací částky 30 000 Kč vystoupal na 155 000 Kč nebo obraz Jana Špály „Kytice magnolií“ (vyvolávací cena 30 000, dosažená cena 150 000 Kč). Velký zájem byl i o plátno „Odvěká hra“ Josefa Velčovského (vyvolávací cena 60 000 Kč a dosažená cena 387 500 Kč).
foto k článkuCharakteristická kresba Jana Zrzavého s názvem „Loďka na pobřeží“ bylo prodána za 385 700 Kč. Melancholická ukázka volné ilustrační tvorby čelní představitelky české avantgardy Toyen, kresba s názvem „Dívčí tvář“, byla vydražena za 242 500 Kč.

Artslimit online aukce představila vyváženou kolekci děl 19. a 20. století s přesahy do současné tvorby, ale i do starého umění za nižší vyvolávací ceny, než je obvyklé u sálových aukcí. Při výběru položek se kurátoři Galerie KODL soustředili na díla v hodnotě od 10 000 Kč výše. Zastoupeni byli autoři, jejichž jména rezonují nejen v sálových aukcích, ale i celá řada dalších zajímavých umělců.

Úspěšná online aukce portálu Artslimit ~ iUmeni.cz ~

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Další články

Aukční zpravodajství - obrázek

Předaukční výstava v Galerii KODL

Předaukční výstava mimořádných uměleckých děl, kterým dominují plátna Františka Kupky, Bohumila Kubišty, Mikuláše Medka či Theodora Pištěka, probíhá v prostorách Galerie … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

11. benefiční aukce výtvarného umění pro Cesta domů

Dobročinná aukce je pro Cestu domů největší dárcovskou akcí. Do rozpočtu přinese celý svůj výtěžek a to je významná suma. Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

AVU pro Ukrajinu: dobročinná aukce Akademie výtvarných umění v Praze

Možnost vydražit díla současných studentů*ek, pedagogů*žek i absolventů*ek AVU nabízí dobročinná aukce AVU pro Ukrajinu, kterou 9. října pořádá Akademie výtvarných umění … Celý článek

Aukční zpravodajství - obrázek

Výstava a čtvrtá online aukce uměleckých děl

Čtvrtá samostatná online aukce výtvarných děl pořádaná aukčním portálem Artslimit probíhá od 9. září do 2. října. Celý článek

Knižní tipy

Online galerie

iUmeni.cz - podpořte náš portál www.iumeni.cz v soutěži ShopRoku 2023 - imgReklama