Výstava: DIVADLO NA VÝSTAVIŠTI? VSTUPTE

Architektura - obrázek Historie a současnost Králíkova divadla na brněnském výstavišti. Prohlédněte si výběr fotografií představujících budovu z roku 1928, která sloužila jako kino, divadlo, kavárna nebo koncertní sál.

A také výsledky studentských projektů a workshopu na rekonstrukci objektu včetně modelu vypracovaného na Ústavu památkové péče Fakulty architektury VUT v Brně.

Výstava na vás bude čekat v přízemní galerii KAMu na Zelném trhu 13 od 21. července do 20. září, a to každý všední den od 9 do 17 hodin. Vstup volný

foto k článkuChcete se do Divadla na výstavišti podívat i osobně? V úterý 15. srpna se s námi můžete vypravit přímo do samotného Králíkova divadla. Začneme v 17.30 přímo před budovou a všemi kouty nás provede architektka Lenka Štěpánková. Procházka je zdarma, je však nutné se na ni dopředu registrovat. Sledujte náš profil nebo web kambrno.cz, kde zveřejníme vše potřebné.

Myšlenka výstavby areálu brněnského výstaviště se zrodila už před první světovou válkou a byla finálně realizována v roce 1928. Provoz výstaviště zahájila Výstava soudobé kultury v Československu, atraktivní lákadlo oslav desátého výročí založení tehdejší Československé republiky. Už v době příprav výstavy se pochopitelně myslelo také na vznik divadelního a koncertního sálu, případně kina, propojeného s kavárnou.
Divadelní budova pro více než sedm set diváků s boční otevřenou terasou a kavárnou vznikla podle návrhu architekta Emila Králíka, jenž byl rovněž pověřený řízením výstavby výstaviště. Během Výstavy soudobé kultury se v divadle přes den promítaly naučné filmy a večery patřily divadelním představením. Po skončení výstavy a zahájení pravidelného provozu výstaviště začalo divadlo užívat Studio Národního divadla v Brně.<(p>

divadlonavystavisti.cz

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Výstava: DIVADLO NA VÝSTAVIŠTI? VSTUPTE - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Art Plus

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Face book

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder