Dům jako vlna – architektonická procházka v Brně na Lesné

Architektura - obrázek Lehce skrytá za keři, stromy, poutači a mezi další zástavbou, stojí v Brně na Lesné sportovní hala TJ Tesla. Stavba na první pohled zaujme svou střechou tvořenou dvěma prohnutými deskami, které nesou mocná ocelová lana.

foto k článku Pod vlnou z ocelové konstrukce nalezneme plavecký bazén, halu s hřištěm, gymnastický sál, posilovnu, saunu anebo také kadeřnictví. Stavba vznikla na počátku osmdesátých let 20. století dle návrhu Viktora Rudiše, který je mimo jiné také spoluautorem sídliště na Lesné. Inspiraci pro její řešení našel architekt v návrhu plaveckého bazénu pro olympijské hry v Mexiku v roce 1968.

foto k článkuTJ Tesla je součástí občanské vybavenosti sídliště Lesná, jedním z největších projektů v Brně od doby zboření městských hradeb. V rámci projektu Brněnský architektonický manuál vznikla okružní stezka, na které můžete objevovat architektonicky cenné objekty a plastiky celého sídliště.
Stezku najdete online na www.bam.brno.cz/stezka/23-lesna-1946-1989
Více informací o projektu najdete na jasuteren.cz & ve facebookové události .


Architektonická procházka

foto k článkuJeště před prázdninami, ve čtvrtek 29/6 od 17:00, zveme na architektonickou procházku se Šárkou Svobodovou, historičkou architektury, kurátorkou a zakládající členkou brněnského spolku 4AM/Fóra pro architekturu a média. Halu TJ Tesla si prohlédneme zvenčí i zevnitř, seznámíme se s ní v kontextu architektury, historie i významu pro místo. Vstup je volný!

Setkání předchází sérii workshopů a událostí na pomezí umění a sportu, které chystají umělkyně Eliška Říhová a Šárka Zahálková. Projekt uvedeme v rámci dlouhodobé série Nové sady na podzim 2023.Terén – platforma pro současné živé umění a nové formy diváctví

foto k článkuTerén je dramaturgická a produkční platforma bez vlastního souboru a stálé scény, která celoročně produkuje jedinečné divadelní a hraniční umělecké projekty. Od roku 2019 působí jako třetí scéna Centra experimentálního divadla.

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Dům jako vlna – architektonická procházka v B… - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder

Knižní akce

Hana Purkrábková: Ze života
Hana Purkrábková: Ze života
Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Hynek Martinec. Cesta na Island
Hynek Martinec. Cesta na Island

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Sakrálne umenie