Festival Open House Praha slaví 5. výročí

Architektura - obrázek Již popáté se otevřou běžně nepřístupné budovy a prostory v Praze. Open House Praha v uplynulých čtyřech letech zpřístupnil 195 budov a prostorů, které navštívilo 185 000 lidí. Praha je hrdým členem mezinárodní sítě Open House Worldwide Family, která čítá již 46 měst na celém světě.

Akce proběhne o víkendu 18. a 19. května a pro zájmece se otevře 80 běžně nepřístupných budov a prostorů. Kromě budov, které se zapojily již v předchozích letech a jsou stále návštěvnicky oblíbené (např. Invalidovna, hotel International nebo Ústřední telekomunikační budova), zpřístupní organizátoři 38 naprostých novinek.

foto k článkuK nahlédnutí budou reprezentativní prostory budov Hrzánského a Lichtenštejnského paláce v majetku státu, a také Trauttmannsdorfský palác na Hradčanech, který sloužil až do začátku 20. století jako věznice a v současné době se dokončuje jeho rekonstrukce pro potřeby Ministerstva zahraničních věcí ČR. V programu jsou zastoupeny i realizace předních českých architektů – Štencův dům na Starém Městě od Otakara Novotného, Dům zemědělské osvěty u Náměstí Míru od Josefa Gočára, nebo Laichterův dům na Vinohradech od Jana Kotěry.
Budete moci navštívit i běžně nepřístupné prostory některých významných kulturních objektů – středověká sklepení v domě U Kamenného zvonu, věž a konírnu Trojského zámku, střechu a technické prostory Veletržního paláce Národní galerie Praha nebo nedávno zrekonstruovanou technickou památku Vodárenské věže na Letné.

foto k článkuPatronkou Open House v Praze je Eva Jiřičná, která ve čtvrtek 21. března 2019 zahájila svou retrospektivní výstavu mapující její padesátiletou profesní dráhu Výstava JIŘIČNÁ v Centru současného umění DOX potrvá až do 12. srpna 2019.

Více info vč. programu najdete ZDE

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Festival Open House Praha slaví 5. výročí - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Galerie KODL - předaukční výstava do 29.5., aukce 30.5. palác Žofín + online na artsbay.cz

Knižní akce

Nicky & Vera
Nicky & Vera
Maxim Velčovský: Vše za 39
Maxim Velčovský: Vše za 39
František Xaver Naske (1884-1959)
František Xaver Naske (1884-1959)

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Emoce v obraze od středověku po současnost

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder