Výstava nejlepší české architektury roku 2016

Architektura - obrázek Galerie Architektury Brno společně s Českou komorou architektů srdečně zvou na výstavu, která představí brněnskému publiku 63 nominovaných děl prvního ročníku soutěže České ceny za architekturu 2016, které se dostaly do užšího výběru mezinárodní odborné poroty.

foto k článkuCílem Ceny je představit architektonická díla nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací. I z tohoto důvodu nejsou díla posuzována v rámci jednotlivých kategorií.
Soutěžní přehlídka se setkala s velkým zájmem veřejnosti i soutěžících architektů, kteří do ní přihlásili bezmála 500 svých prací.

Blíže bude představeno osm finalistů, včetně držitele hlavní ceny Zen-Houses v Liberci od architekta Petra Stolína. Soutěžní přehlídka se setkala s velkým zájmem veřejnosti i soutěžících architektů, kteří do ní přihlásili bezmála 500 svých prací.

foto k článkuPetru Stolínovi slouží dům jako ateliér a zároveň místo k životu. Přestože měří na šířku jen 3 metry, obrovská okna o rozměrech 2,5 krát 2,5 metru celý prostor opticky zvětšují. Konstrukci pokrývá neobvyklý plášť z průhledných akrylátových panelů. Dům je postavený pouze ze dřeva, překližky a kovu. Porota ocenila také ojedinělý koncept založený na co nejjednodušší formě bydlení. Zen-Houses jsou inspirovány japonskou filosofií, podle které by v domě mělo být minimum věcí, aby v nich zůstal prostor pro myšlenky. "Dokazuje to, že ta nejlepší architektura nemusí být ani zdaleka nejdražší." dodává porota.

foto k článkuVyhlášením ceny Česká komora architektů navázala na své další aktivity, jimiž propaguje výsledky práce jak etablovaných, tak začínajících architektů. Cílem Ceny je představit architektonická díla nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenského přínosu. Hlavním účelem přehlídky je pokrytí co nejširšího spektra prací. I z tohoto důvodu nejsou díla posuzována v rámci jednotlivých kategorií.

Výstava ukáže také ceny za Výjimečný počin a mimořádné ceny VELUX a ERA21. Představeno bude také sedm členů mezinárodní poroty, která o výsledcích hlavní ceny rozhodovala - Boris Bežan, Kees Kaan, Ivan Koleček, Miriam Lišková, Joe Morris, Martin Rein-Cano a Jan De Vylder.

Výstava bude otevřena úterý – neděle od 10.00 do 18.00 hodin a potrvá až do 13. dubna 2017. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Galerie Architektury Brno
Starobrněnská 18, 602 00 Brno
www.galeriearchitektury.cz
www.ceskacenazaarchitekturu.cz

Autor / zdroj:
Publisher: iUmeni.cz

Výstava nejlepší české architektury roku 2016 - www.iUmeni.cz ()

Zpět na výpis


Další architektura


Aukční síň ARTHOUSE Hejtmánek- Prodejní výstava: 9.9. - 16.10.2022

Knižní akce

Ve vlnách / In Waves
Ve vlnách / In Waves
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Možnosti vesnice. Portréty architektonické proměny českého venkova
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA
Kamil Lhoták: SIC ITUR AD ASTRA

Z ostatních rubrik

Knižní novinka

Zahrady mnicha Rabinoviče

Pavel Babáček - webdesigner, graphic designer, html coder