Obraz "Zakorenený" - František Lipták

Zakorenený
NázevZakorenený
Dílo, rokobraz, originál, 2020
Autor / ProdejceFrantišek Lipták (malíř)
Rozměr50 x 70 cm
Technikaolej na plátně
PopisObraz z výstavy Františka Liptáka Márnost šedivá (15.10.2020 – 4.2.2021, Martin, Slovensko). Témata jsou propojeny ústřední postavou, která autora provází celým jeho působením. Jednotlivé příběhy, které zažívá, nás zavedou do výjimečného světa autora.
25 000
Prodáno
Změna měny Platba v EUR

Popis díla (obraz) - Zakorenený

Fero Lipták nás oslovuje svou přímostí a podněty z běžného života humornou formou jemu vlastní a nenapodobitelnou. O svých obrazech mluví jako o malovaných vtipech. Jeho vtipy jsou ale přesně cílenými postřehy karikaturující, co je pro nás příznačné. Pobavení naštěstí zůstává. Míří do vlastních řad. A v smíchu, který vyvolává, uvolňuje něco z pravdy o nás samých. Takoví jsme. Se všemi pokřiveninami a vadami krásy... (slova Slávky Liptákové)

Umělec, prodejce - František Lipták (malíř)

Základní informace

Foto autora: František Lipták

Narození: 24.4.1962 Poprad

Fero Lipták se narodil 24.4.1962 v Popradu a po ukončení vysokoškolského studia na VŠMU v roce 1986 začal spolupracovat s různými divadly na Slovensku a v zahraničí jako umělec v svobodném povolaní. Pracoval téměř ve všech slovenských divadlech, ale i v divadlech v Čechách a Polsku. Realizace kolem 90 divadelních her, 7 dlouhometrážních filmů, 5 filmů pro televizi a 7 osobních výstav.

Více informací si můžete přečíst na

Školy - František Lipták

  • 1977 - 1981 - Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach, odbor Grafické umenie
  • 1981 - 1986 - VŠMU v Bratislave, scénografia (prof. Vychodil)

Výstavy - František Lipták

  • Bratislava, Praha, Viedeň, Nantes / Francúzsko, Prešov, Banská Bystrica, Zakopane / Poľsko, Hannover / NemeckoiUmeni.cz - zbozi.cz