Obraz "Louka" - Eva Pitříková

Louka
NázevLouka
Dílo, rokobraz, originál, 1982
Autor / ProdejceEva Pitříková (malíř)
Rozměr30 x 99 cm
Technikaart protis
PopisObraz vytvořený technikou art protis. Pozdimní louku laděnou do teplých tonů podtrhuje technika, která obrazu dodává příjemnou amosféru a tón. Art protis je publikován v knize Eva Pitříová – Tvary z roku 2007.
12 300
Prodáno
Změna měny Platba v EUR

Popis díla (obraz) - Louka

Technologie Art protisu je československým patentem, který má v současné době již okolo 40 let trvání a patří k výrazným impulsům, jimiž Československo, konkrétně Výzkumný ústav vlnařský v Brně obohatil vývoj umělecké tvorby. V obrazech Evy Pitříkové se objevuje mnoho sobě příbuzných barevných tónů různých odstínů, vše je jemně propracováno a harmonicky ladí navzájem. Všechna její díla jsou přesvědčivá, srozumitelná nejen lidskému oku, ale také bohatá po stránce umělecké, a mnoho zobrazených témat podporuje stránku chápání v abstrahující poloze s důrazem na charakteristiku předlohy podpořenou výtvarnou formou. Na některých dílech jsou kompoziční stylizace podřízeny i redukované barevnosti, sledující několik dominantních tónů, směřující buď k iluzi, nebo konečnému jitřivému kontrastu.
její tvorba je výkladem jejího obdivu k přírodě a vyjádřením jejího vztahu k ní a je výrazným výtvarně uměleckým a lidským gestem.

Umělec, prodejce - Eva Pitříková (malíř)

Základní informace

Foto autora: Eva Pitříková

Narození: 4.6.1932 Brno
Úmrtí: 1998 Brno

Eva Pitříková se narodila se 4. 6. 1932 v Brně. Měla od malička zájem o kreslení, proto v roce 1948 vstoupila na Školu uměleckých řemesel v Brně. Na Škole uměleckých řemesel studovala pod vedením profesora Františka Malého, na Vysoké škole pedagogické v Brně u prof. Bohdana Laciny, prof. Františka Kubišty, Miloše Slezáka a Oldřicha Hanzla. V roce 1970 získala kvalifikační osvědčení "Mistr umělecké řemeslné práce" v oboru tkané tapiserie, v pozdější době se zabývala tvorbou v oblasti tapiserie Art protis, tkané a vyvazované tapiserie, své práce pravidelně vystavovala v galeriích a na výstavách Díla, podniku ČFVU. Věnovala se návrhářské tvorbě, zejména v oboru textilního tisku, trvale spolupracovala s Moravskou ústřednou.

Více informací si můžete přečíst na

Školy - Eva Pitříková

 • 1948 – 1952 Školu uměleckých řemesel v Brně
 • 1956 – 1960 Vysoká škola pedagogická v Brně, obor výtvarná výchova

Výstavy - Eva Pitříková

 • 1974 - Poznaň (Polsko), Užité umění brněnských výtvarníků
 • 1976 - Magdeburg, Výstava tapiserie Art protis
 • 1977 - Mnichov, Mezinárodní veletrh Art protis
 • 1977 - České Budějovice, výstava "Žena 77", Art protis
 • 1991 - Rennes (Francie) Art protis

Sbírky - Eva Pitříková

 • Česká Republika
 • Polsko
 • Německo
 • FrancieiUmeni.cz - zbozi.cz