Krajina III (obraz) - Pitříková Eva (malířka)

Pitříková Eva (malířka)akvarel17x11 cm

Drobný akvarel krajiny vystihuje smysl Evy Pitříkové pro barvu a kompozici. Obrazy bývaly často předlohou pro samotnou výrobu art protis.

V obrazech Evy Pitříkové se objevuje mnoho sobě příbuzných barevných tónů různých odstínů, vše je jemně propracováno a harmonicky ladí navzájem. Všechna její díla jsou přesvědčivá, srozumitelná nejen lidskému oku, ale také bohatá po stránce umělecké, a mnoho zobrazených témat podporuje stránku chápání v abstrahující poloze s důrazem na charakteristiku předlohy podpořenou výtvarnou formou. Na některých dílech jsou kompoziční stylizace podřízeny i redukované barevnosti, sledující několik dominantních tónů, směřující buď k iluzi, nebo konečnému jitřivému kontrastu.
její tvorba je výkladem jejího obdivu k přírodě a vyjádřením jejího vztahu k ní a je výrazným výtvarně uměleckým a lidským gestem.

3 900 Kč
bez dph

Název: Krajina III (obraz)· Autor: Pitříková Eva (malířka)

Dílo: obraz, originál· Rok: 1980· Rozměr: 17x11 cm· Technika: akvarel

O autorovi

Eva Pitříková - obr.

Pitříková Eva (malířka)
Narození: 4.6.1932 Brno
Úmrtí: 1998 Brno

Eva Pitříková se narodila se 4. 6. 1932 v Brně. Měla od malička zájem o kreslení, proto v roce 1948 vstoupila na Školu uměleckých řemesel v Brně. Na Škole uměleckých řemesel studovala pod vedením profesora Františka Malého, na Vysoké škole pedagogické v Brně u prof. Bohdana Laciny, prof. Františka Kubišty, Miloše Slezáka a Oldřicha Hanzla. V roce 1970 získala kvalifikační osvědčení "Mistr umělecké řemeslné práce" v oboru tkané tapiserie, v pozdější době se zabývala tvorbou v oblasti tapiserie Art protis, tkané a vyvazované tapiserie, své práce pravidelně vystavovala v galeriích a na výstavách Díla, podniku ČFVU. Věnovala se návrhářské tvorbě, zejména v oboru textilního tisku, trvale spolupracovala s Moravskou ústřednou.

Více informací