Slon (grafika) - Bružeňák Jan (malíř, umělecký keramik)

Bružeňák Jan (malíř, umělecký keramik)umělecká grafika, signováno, číslováno 1/1521x30 cm

Podivuhodně barvitý a fantazií opředený svět moderních pohádkových příběhů odehrávajících se v lesních zákoutích s tajemnými úkryty a obydlími. Hlavními hrdiny příběhů Jana Bružeňáka jsou např. Typická lesní zvířátka – veverky, medvědi, bobři, vlci, myši a myšky nebo tygři z dalekých krajin.

Jan Bružeňák totiž svým uměním připomíná, že ještě z lidského, potažmo „skřítkovského a houbičkového“ života nezmizela laskavost a srdečnost, jen je nutné neustále je sytit láskou, porozuměním a přátelstvím. A to jsou veličiny, které s nadhledem svého zralého věku vtěluje do svých současných kreseb.
Jan Bružeňák je výtvarníkem dlouhá léta působícím v Brně, nicméně dětství a mládí prožil v Ostrově.

3 550 Kč
bez dph

Název: Slon (grafika)· Autor: Bružeňák Jan (malíř, umělecký keramik)

Dílo: grafika, giclée· Rok: 2014· Rozměr: 21x30 cm· Technika: umělecká grafika, signováno, číslováno 1/15

O autorovi

Jan Bružeňák - obr.

Bružeňák Jan (malíř, umělecký keramik)
Narození: 5.4.1947 Újezd pod Přimdou

V současné tvorbě Jana Bružeňáka převažuje hravá fantazie nejen pro děti. V dřívější tvorbě se věnoval grafice zobrazující náměty z vlastní mytologie, filosofie, fantazie a sféry subjektivního nevědomí. Do r. 1982 spadá prvopočátek vzniku cyklu grafických děl narativně zobrazujících autorovu snovou zemi, všechny hýří barevností. Od druhé poloviny 80. let vzniká série kreseb - skicové záznamy perem a tuší na bílém přírodním papíře (Krajiny, Vzpomínky) směřující k abstrakci linie a tvaru.

Více informací