Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla

Autor: Česky2020Eminent - Patrik Šimonrating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

Vladimír Boudník (1924–1968) je fenoménem poválečného umění spojující ve svém životě a díle avantgardu i underground. Jeho postavení je v českém umění solitérní a v mezinárodním kontextu abstraktních experimentů se ocitá mezi skutečnými průkopníky – předznamenal nejen tachismus, a to aniž by znal práci amerických abstrakcionistů (v čele s Jacksonem Pollockem), ale též informel.

Upozornění: poslední kus, lehce naražený roh

7 999 
včetně dph
do týdne
Název: Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla  ISBN: 9788087352151  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087352151  Hmotnost: 4.00 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 512  Rozměr: 245x295  mm  Nakladatel: Eminent - Patrik Šimon
  • Doprava ZDARMA
  • Výdejní místa ZDARMA
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla, Vladislav Merhaut

Stál u zrodu vlastního stylu, tzv. explosionalismu, a jako jeden z prvních vytvářel v urbánním prostoru happeningy. A to vše v diskontinuitě reality tehdejší kulturní izolace, v období nejpřísnější cenzury, kdy si zachoval naprostou svobodu vlastní imaginace.

Jedinečná kniha kompletního grafického soupisu obsahuje přes 950 reprodukcí všech Boudníkových grafických prací a řadu vizuálních srovnání, neboť každý kus jeho grafiky lze vnímat jako samostatný originál. Kniha akcentuje barevné varianty jednotlivých tisků, tzv. strukturalních i aktivních grafik, které svým způsobem v daném kontextu mění pohled na jeho experimentální dílo.
Předkládaný soupis je celoživotním počinem Boudníkova přítele Vladislava Merhauta, který dokumentoval ještě za jeho života dnes již často nedostupné práce, soustředěné v tomto kompendiu. Boudník se stal legendou nejen pro své současníky, které inspiroval k vytvoření filmů tzv. nové vlny 60. let (Věra Chytilová) a knih (Něžny barbar Bohumila Hrabala), ale je legendou, která svět umění fascinuje dodnes

Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla

Recenze knihy ~ Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla, Vladislav Merhaut

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%

„Doporučuji.“

Ověřený zákazník  21.12.2020  Heureka.cz