Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2020
PopisVladimír Boudník (1924–1968) je fenoménem poválečného umění spojující ve svém životě a díle avantgardu i underground. Jeho postavení je v českém umění…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
5 999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelEminent - Patrik Šimon
ISBN9788087352151
EAN9788087352151
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost4.00 Kg
Rozměr245x295 mm
Vazbavázaná
Počet stran512

Bližší informace o knize "Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla"

Vladimír Boudník (1924–1968) je fenoménem poválečného umění spojující ve svém životě a díle avantgardu i underground. Jeho postavení je v českém umění solitérní a v mezinárodním kontextu abstraktních experimentů se ocitá mezi skutečnými průkopníky – předznamenal nejen tachismus, a to aniž by znal práci amerických abstrakcionistů (v čele s Jacksonem Pollockem), ale též informel. Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla, autor Vladislav Merhaut.


Anotace knihy " Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla, autor Vladislav Merhaut"

Stál u zrodu vlastního stylu, tzv. explosionalismu, a jako jeden z prvních vytvářel v urbánním prostoru happeningy. A to vše v diskontinuitě reality tehdejší kulturní izolace, v období nejpřísnější cenzury, kdy si zachoval naprostou svobodu vlastní imaginace.

Jedinečná kniha kompletního grafického soupisu obsahuje přes 950 reprodukcí všech Boudníkových grafických prací a řadu vizuálních srovnání, neboť každý kus jeho grafiky lze vnímat jako samostatný originál. Kniha akcentuje barevné varianty jednotlivých tisků, tzv. strukturalních i aktivních grafik, které svým způsobem v daném kontextu mění pohled na jeho experimentální dílo.
Předkládaný soupis je celoživotním počinem Boudníkova přítele Vladislava Merhauta, který dokumentoval ještě za jeho života dnes již často nedostupné práce, soustředěné v tomto kompendiu. Boudník se stal legendou nejen pro své současníky, které inspiroval k vytvoření filmů tzv. nové vlny 60. let (Věra Chytilová) a knih (Něžny barbar Bohumila Hrabala), ale je legendou, která svět umění fascinuje dodnes.
Eminent - Patrik Šimon

Obsah knihy: Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla

Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla - examplesVladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla - examplesVladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla - examples

Recenze knihy: Vladimír Boudík. Kompletní soupis grafického díla


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 21.12.2020, Heureka.cz
Doporučuji.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz