Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona

Autor: Česky2013Eminent - Patrik Šimon

Kniha s rozsahem přes 350 vyobrazení je koncipována ve třech kapitolách. Postlem či Antonínem Mánesem. Mezi vrcholné ukázky lze počítat originály kreseb [1] a grafických listů Vincence Morstadta.

Již není v prodeji
Název: Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona  ISBN: 80-87352-04-5  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788087352045  Hmotnost: 1.53 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 384  Rozměr: 260 x 290 mm  Nakladatel: Eminent - Patrik Šimon
informace ke knize

Detail knihy ~ Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona, Hnojil Adam

Od volné krajiny se postupně dostáváme k pohledům na rozmanité české hrady, zámky, lázně a města v symbolicky vrcholící vedutě Prahy coby caput regni. Vedle notoricky známých grafických pohledů budou představena špičková díla zakladatelů české krajinářské školy v čele s Antonínem Balzerem, Antonínem Puchernou a Karlem .
Samotná publikace ve velkorysém formátu bude poprvé barevně reprodukovat cykly známých alb, které mají pro české krajinářství až ikonický charakter. Podobně jako umělci působící v Čechách nás zajímá také tvorba rakouských a německých malířů, ať už bezprostředně spjatých s česko-německým prostředím (např. Ernst Weichert [2]), tak těch, kteří zanechali své stopy provenienčně nebo přímo vlastním dílem u nás (např. Thomas Ender či Jakob Alt).

Nekonečné perspektivy. Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona