Theodor Pištěk - Člověk a stroj

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisVýpravná publikace je věnována dílu klasika českého výtvarného umění Theodora Pištěka. Zaměřuje se na jeho malby, reliéfy a instalace, jež mají souvis…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 490 Kč - SLEVA
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN9788074372353
EAN9788074372353
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.83 Kg
Rozměr230x210 mm
Vazbavázaná
Počet stran144

Bližší informace o knize "Theodor Pištěk - Člověk a stroj"

Výpravná publikace je věnována dílu klasika českého výtvarného umění Theodora Pištěka. Zaměřuje se na jeho malby, reliéfy a instalace, jež mají souvislost s automobily, motory, jejich součástmi a fragmenty. Theodor Pištěk - Člověk a stroj, autor ed. Anežka Šimková a Terezie Zemánková.


Anotace knihy " Theodor Pištěk - Člověk a stroj, autor ed. Anežka Šimková a Terezie Zemánková"

Nechybí v ní ikonické obrazy (Velká krajina, Ecce homo či Návštěva u Harrachů), jež se staly součástí zlatého fondu fotorealistického malířství, stejně jako fantaskní objekty (Hlava medúzy, Gemini) a originální trojrozměrné artefakty (monumentální Skříňka s ostatky). Kniha přináší řadu nových informací. Představuje totiž Theodora Pištěka také jako všestranného sportovce, především pak nadaného automobilového závodníka, jenž se dostal až do reprezentačního týmu. Autor Petr Volf se dále věnuje umělcově spolupráci s filmem, která vyvrcholila udělením Oscara za kostýmy k Amadeovi, ale projevila se kupříkladu i v jeho scenáristické (neuskutečněný film Rallye, který měl režírovat František Vláčil) nebo designerské tvorbě (démonický závodní vůz ve snímku Upír z Feratu)..
Kant


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz