Theodor Pištěk - Člověk a stroj

Autor: Česky2017Kant

Výpravná publikace je věnována dílu klasika českého výtvarného umění Theodora Pištěka. Zaměřuje se na jeho malby, reliéfy a instalace, jež mají souvislost s automobily, motory, jejich součástmi a fragmenty.

450 
včetně dph
skladem

Doporučená cena 490 Kč - SLEVA

Název: Theodor Pištěk - Člověk a stroj  ISBN: 9788074372353  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788074372353  Hmotnost: 1.83 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 144  Rozměr: 230x210 mm  Nakladatel: Kant
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Theodor Pištěk - Člověk a stroj, ed. Anežka Šimková a Terezie Zemánková

Nechybí v ní ikonické obrazy (Velká krajina, Ecce homo či Návštěva u Harrachů), jež se staly součástí zlatého fondu fotorealistického malířství, stejně jako fantaskní objekty (Hlava medúzy, Gemini) a originální trojrozměrné artefakty (monumentální Skříňka s ostatky). Kniha přináší řadu nových informací. Představuje totiž Theodora Pištěka také jako všestranného sportovce, především pak nadaného automobilového závodníka, jenž se dostal až do reprezentačního týmu. Autor Petr Volf se dále věnuje umělcově spolupráci s filmem, která vyvrcholila udělením Oscara za kostýmy k Amadeovi, ale projevila se kupříkladu i v jeho scenáristické (neuskutečněný film Rallye, který měl režírovat František Vláčil) nebo designerské tvorbě (démonický závodní vůz ve snímku Upír z Feratu).

Theodor Pištěk - Člověk a stroj