Ladislav Zívr

Autor
InformaceČesky, 2013
PopisKniha přináší jedinečný soubor barevných snímků Zívrových plastik z veřejných i soukromých sbírek a neopomíjií ani nedochované práce. Kapitoly o jedno…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN80-7437-029-8
EAN9788074370298
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.69 Kg
Rozměr245 × 288 mm
Vazbavázaná
Počet stran408

Bližší informace o knize "Ladislav Zívr"

Kniha přináší jedinečný soubor barevných snímků Zívrových plastik z veřejných i soukromých sbírek a neopomíjií ani nedochované práce. Kapitoly o jednotlivých tvůrčích údobích jsou oživeny množstvím citací z povětšinou dosud nezveřejněných umělcových deníků. Důležitou součástí je komentovaný soupis autorova sochařského díla. Ladislav Zívr, autor Jaromír Typlt.
Anotace knihy " Ladislav Zívr, autor Jaromír Typlt"

LADISLAV ZÍVR (1909 Nová Paka –1980 Ždírec u Staré Paky - po celý život usiloval o jednoduchost a plnost tvarů, ale tento svůj ideál, převzatý i z rodové hrnčířské tradice, zároveň od počátku prověřoval nejrůznějšími zatěžkávacími zkouškami. Důkazem je celý Zívrův komplikovaný vývoj od pozdního kubismu přes surrealismus, gutfreundovský civilismus, symbolicky laděný spiritualismus a tvorbu v duchu Skupiny 42 až k imaginativní plastice. Sochař se tu různými cestami snažil proniknout k tomu, co dosud zůstávalo skryté, a doufal, že umění tak může doplnit objevy novodobé vědy..
Kant


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz