Pavel Baňka: Reflexe

Sleva 18%
Autor
InformaceČesky, 2016
PopisReflexe fotografa Pavla Baňky se soustředí na jeho rané práce. Obsahuje cykly Konstrukce, Figurace a Abstrakce. Pavel Baňka zaujímá v dějinách české f…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena550 Kč - SLEVA 18%
Cena s DPH
450
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelFakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně
ISBN9788090659902
EAN9788090659902
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.20 Kg
Rozměr290 x 240
Vazbabrožovaná
Počet stran154

Bližší informace o knize "Pavel Baňka: Reflexe"

Reflexe fotografa Pavla Baňky se soustředí na jeho rané práce. Obsahuje cykly Konstrukce, Figurace a Abstrakce. Pavel Baňka zaujímá v dějinách české fotografie místo někde v linii Josefa Sudka, na jehož práce v raném období odkazoval, Františka Drtikola, s nímž ho sbližuje podobná estetika portrétů a aktů, a ze současníků Jana Svobody, se kterým se oba rádi věnují fotografování šperků a skla. Pavel Baňka: Reflexe, autor Pavel Baňkak.


Anotace knihy " Pavel Baňka: Reflexe, autor Pavel Baňkak"

Pavel Baňka se narodil v roce 1941 v Praze, kde žije a pracuje. Fotografii se věnuje profesionálně od konce sedmdesátých let. Od počátku let devadesátých působí také jako pedagog. V rámci této činnosti ovlivnil generace umělců. V letech 1994-2016 vedl ateliér Fotografie na FUD UJEP v Ústí nad Labem. Pravidelně přednáší na univerzitách ve Velké Británii a USA. Je zakladatelem a šéfredaktorem mezinárodního časopisu Fotograf. Jeho tvorba je zastoupena v soukromých a veřejných sbírkách, mj. v Musée de la Photographie, Charleroi, Belgie; Georg Eastman House, Rochester, New York, USA; Art Institute of Chicago, USA; Paris Audio Visual, Francie.

Vystavuje v galeriích, muzeích a festivalech po celém světě..
Fakulta umění a designu Univerzity J. E. Purkyně

Obsah knihy: Pavel Baňka: Reflexe

Pavel Baňka: Reflexe - examplesPavel Baňka: Reflexe - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz