Orbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží

Autor
InformaceČesky, 2014
PopisKniha se zaměřuje na první tvůrčí období Františka Kupky (1871–1957), kdy pracoval pro tisk, který ve Francii tou dobou zažíval svůj zlatý věk, ať už …
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelZapadočeská galerie v Plzni
ISBN978-80-7467-048-0
EAN9788074670480
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.15 Kg
Rozměr205 x 300 mm
Vazba238 × 276
Počet stran196

Bližší informace o knize "Orbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží"

Kniha se zaměřuje na první tvůrčí období Františka Kupky (1871–1957), kdy pracoval pro tisk, který ve Francii tou dobou zažíval svůj zlatý věk, ať už zaměřený na Art nouveau (revue Cocorico), nebo politicky orientovaný, jako byl svobodomyslný časopis L Assiette au Beurre, vytvářel komentáře k aktuálním politickým událostem pro Le Canard Sauvage a pro anarchisticky orientovaný časopis Jeana Gravea Les Temps nouveaux, referoval ovšem také jako neutrální reportér. Orbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží, autor Markéta Theinhardtová, Pierre Brullé.
Anotace knihy " Orbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží, autor Markéta Theinhardtová, Pierre Brullé"

Kupka se později o své práci pro tisk vyjadřoval s odstupem a zdůvodňoval ji tím, že byla vedena smyslem pro spravedlnost a mladistvou touhou přispět k nápravě poměrů.
Rozpětí předkládané publikace vymezují klíčové pojmy jako symbolismus a reportáž, nejde však o ideovou či žánrovou konfrontaci. Spíše je zdůrazněno Kupkovo klasické přehodnocení modernosti, jeho vždy důsledně promyšlená různorodost, ať již jde o symbolistní emblém, nebo o rychlý komentář k politické události v podobě existenciální alegorie.
Autoři textu, Markéta Theinhardtová a Pierre Brullé, věnují pozornost především Kupkově práci pro ilustrovaný tisk, proto je kniha doplněna Michelem Dixmierem o medailony jednotlivých revuí, do nichž Kupka přispíval..
Zapadočeská galerie v Plzni

Obsah knihy: Orbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží

Orbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží - examplesOrbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží - examplesOrbis pictus Františka Kupky - Mezi symbolismem a reportáží - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz