Michael Rittstein: Klokaní Tarzan

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2021
PopisKniha a stejnojmenná výstava Klokaní Tarzan představuje poslední čtyři tvůrčí roky Michaela Rittsteina jako imaginativního dokumentaristu svých cestov…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelTrafo Gallery
ISBN978-80-908062-4-5
EAN9788090806245
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.10 Kg
Rozměr260x320 mm
Vazbavázaná
Počet stran272

Bližší informace o knize "Michael Rittstein: Klokaní Tarzan"

Kniha a stejnojmenná výstava Klokaní Tarzan představuje poslední čtyři tvůrčí roky Michaela Rittsteina jako imaginativního dokumentaristu svých cestovatelských výprav do našich civilizačních kolébek v čase i prostoru. Texty: Blanka Čermáková Grafický design: Jana Vahalíková Produkce knihy: Blanka Čermáková, Dominika Vaňková Fotografové: František Zhoř, Tomáš Rasl Překlad: Phil Jones Michael Rittstein: Klokaní Tarzan, autor Blanka Čermáková.


Anotace knihy " Michael Rittstein: Klokaní Tarzan, autor Blanka Čermáková"

Jako obdivovatel historických událostí a jejich přínosu pro vývoj lidstva ve svých posledních cestách zvolil za cíl Indii a Mexiko, ve vzpomínkách i Austrálii, jako místa událostí svých imaginárních příběhů (komiks Klokaní Tarzan) nebo jen jako pozorný a empatický divák situací a detailů, které se odehrávají kolem něj. Ať už jsou to sběrači odpadů, děti hrající si na indické ulici, nebo odpočívající tulák či mechanik z mexické opravny aut, případně lov mamuta a jiné divé zvěře v dávných prehistorických dobách, tyto pomíjivé fragmenty z obyčejných lidských životů, které se dnes a denně odehrávají kolem nás a my je v důsledku zrychleného rytmu času spíše míjíme bez povšimnutí, Rittstein volí za hlavní aktéry svých pláten, často s pečlivou studií pohybu a zhmotňuje tak stopy těchto zážitků s věčnou platností. Výstavu doprovází dvojjazyčná publikace s úvodním slovem Blanky Čermákové, shrnující autorův přístup a dílo z posledních dekád, rozhovor s autorem o jeho malířském přístupu s ohlédnutím do osobní historie a výběr z děl za poslední čtyři roky. Autorkou grafického zpracování publikace je Jana Vahalíková..
Trafo Gallery

Obsah knihy: Michael Rittstein: Klokaní Tarzan

Michael Rittstein: Klokaní Tarzan - examplesMichael Rittstein: Klokaní Tarzan - examples

Recenze knihy: Michael Rittstein: Klokaní Tarzan


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 16.02.2022, Heureka.cz
Seznámení s tvorbou autora.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz