Maryčka Magdonova

Autor: Česky2017Běžíliška

edice Jedna báseň, svazek druhý Slavná hornická balada o neštěstí a bídě umocňované lidskou lhostejností. Pochmurné, došeda laděné ilustrace jako by sám starý Magdon načrtl uhlem, který se mu stal obživou i záhubou jeho ženy. Kniha získala zvláštní cenu za vynikající ilustrace v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2017.

190 
včetně dph
skladem
Název: Maryčka Magdonova  ISBN: 978-80-906467-5-9  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090646759  Hmotnost: 0.65 kg  Vazba: celoplátěná pevná vazba, ofsetový tisk na papír Munken Pure  Počet stran: 40  Rozměr: 150 × 150 mm  Nakladatel: Běžíliška
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Maryčka Magdonova, Christian Morgenstern, Markéta Prachatická

Příběh o lidském neštěstí umocňovaném lhostejností ostatních otevírá téma k zamyšlení: Zmizela bída a zoufalství popisované v Bezručových Slezských písních opravdu ze světa, nebo se jenom schovávají do míst, kam se raději nedíváme, protože my máme přece každé ráno na stole snídani a v zimě nám stačí otočit kolečkem termostatu? Je dnes víc než před sto lety pomáháno lidem, kteří se nikoli vlastní vinou dostali do situace, kdy musejí pomáhat blízkým, kteří se o sebe neumějí postarat? Mají dnes maryčky jinou možnost, než zvolit skok do vod řeky Ostravice?
Pochmurné ilustrace – obličeje nešťastných sirot, hrobečky i zoufalý skok do vln – jako by načrtl uhlem, který se mu stal obživou i záhubou jeho ženy, sám starý Magdon a nikoli Andrea Tachezy, jejíž rozverné ilustrace a koláže obyčejně vzbuzují úplně jiné pocity.

Maryčka Magdonova