Impresionisté - muzeum v knize

Autor
InformaceČesky, 2009
PopisJen málo uměleckých skupin mělo za posledních 200 let tak obrovský vliv na umění jako impresionisté. Jejich dílo je uznáváno po celém světě. Kniha Imp…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelComputer Press
ISBN8025120729
EAN9788025120729
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.97 Kg
Rozměr310x315 mm
Vazbavázaná s laminovaným potahem
Počet stran72

Bližší informace o knize "Impresionisté - muzeum v knize"

Jen málo uměleckých skupin mělo za posledních 200 let tak obrovský vliv na umění jako impresionisté. Jejich dílo je uznáváno po celém světě. Kniha Impresionisté, jež obsahuje více než 145 jejich mistrovských děl, 40 dalších ilustrací doplňujících prací a téměř 30 unikátních vyjímatelných ilustrací, vypráví příběh mužů a žen, kteří díky volbě námětů a novým technikám stáli v čele umělecké tvorby. Impresionisté - muzeum v knize, autor Jonathan Kear.


Anotace knihy " Impresionisté - muzeum v knize, autor Jonathan Kear"

Jen málo uměleckých skupin mělo za posledních 200 let tak obrovský vliv na umění jako impresionisté. Jejich dílo je uznáváno po celém světě. Kniha Impresionisté, jež obsahuje více než 145 jejich mistrovských děl a 40 dalších ilustrací doplňujících prací, vypráví příběh mužů a žen, kteří díky volbě námětů a novým technikám stáli v čele umělecké tvorby. Kniha Impresionisté popisuje úspěchy i nezdary umělců a přibližuje, jakým způsobem tvořili. Publikace obsahuje téměř 30 unikátních vyjímatelných ilustrací, mezi něž patří: - Ukázky ze skicáře Maneta, Sisleyho a Cézanna - Degasovy, Pissarrovy a Renoirovy kresby - Monetovy skici včetně přípravných kreseb světoznámých leknínů - Článek Charlese Baudelaira o moderních malířích z Le Figara Kniha obsahuje: - Dojmy z Paříže - Monet a Renoir v La Grenouillere - Francouzská krajina v 70. letech 19. století - Obrazy předměstí - Pissarro a Cézanne v Pontoise - První impresionistická výstava - Degas a balet - Impresionistické malířky - Úspěch Salonu a společné výstavy - Degasovy akty - Monetovy série obrazů - Renoirovy koupající se ženy - Pozdní impresionismus a otázka stylu - Sochařství impresionismu - Impresionismus a postimpresionismus - Cézannovo pozdní dílo - Monetovy lekníny a L’Art Décoratif - Po impresionismu O autorovi: Jon Kear se specializuje na francouzské umění 19. století. Publikoval mnoho prací o malbě, literatuře, populární kultuře a fotografii 19. a 20. století. Jon Kear získal doktorský titul na Courtauldově institutu, kde napsal práci o Cézannovi. V současné době přednáší historii a teorii umění na Univerzitě v Kentu. Mezi jeho publikace patří kniha Bez slunce: Čas a historie v díle Chrise Markera (1999)..
Computer Press

Obsah knihy: Impresionisté - muzeum v knize

Impresionisté - muzeum v knize - examplesImpresionisté - muzeum v knize - examplesImpresionisté - muzeum v knize - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení