Autor | |
---|---|
Informace | Česky, 2006 |
Popis | Jen málo uměleckých skupin mělo za posledních 200 let tak obrovský vliv na umění jako impresionisté. Jejich dílo je uznáváno po celém světě. Kniha Imp… více informací |
Dostupnost | skladem |
Cena s DPH | 499 Kč Změna měny ![]() |
Dárek k tomuto zboží ZDARMA |
Nakladatel | Computer Press |
---|---|
ISBN | 9788025110256 |
EAN | 9788025110256 |
Jazyk | Česky |
Rok vydání | 2006 |
Hmotnost | 0.84 Kg |
Rozměr | 210x297 mm |
Vazba | vázaná s laminovaným potahem |
Počet stran | 172 |
Bližší informace o knize "Recepty starých mistrů aneb malířské postupy středověku"
Jen málo uměleckých skupin mělo za posledních 200 let tak obrovský vliv na umění jako impresionisté. Jejich dílo je uznáváno po celém světě. Kniha Impresionisté, jež obsahuje více než 145 jejich mistrovských děl, 40 dalších ilustrací doplňujících prací a téměř 30 unikátních vyjímatelných ilustrací, vypráví příběh mužů a žen, kteří díky volbě námětů a novým technikám stáli v čele umělecké tvorby. Recepty starých mistrů aneb malířské postupy středověku, autor Barbora Hřebíčková.
Anotace knihy " Recepty starých mistrů aneb malířské postupy středověku, autor Barbora Hřebíčková"
Kniha historických malířských receptů je určena malířům, restaurátorům, historikům i milovníkům umění. Je tvořena výběrem nejzajímavějších malířských receptů od starověku do období baroka, které dokumentují dobovou uměleckou praxi a jsou dodnes prakticky použitelné. Výběr byl proveden z několika stovek receptů a návodů obsažených v dobových rukopisech. Kniha je opatřena bibliografickým úvodem. O autorce: Ing. Barbora A. Hřebíčková studovala chemii (VŠCHT) a filosofii (FF UK). Pracovala jako konzervátorka v Moravské galerii v Brně, v Národní knihovně a Středočeském muzeu v Roztokách. V letech 1991–2001 přednášela chemii a historii výtvarných materiálů na Akademii výtvarných umění v Praze..
Computer Press