Imagines corporis. Tělo v české moderně a avantgardě

Autor
InformaceČesky, 2006
PopisKniha Josefa Vojvodíka je pokusem o rekonstrukci vývoje a proměn jednoho z hlavních problémů moderny přelomu 19. a 20. století a historické avantgardy…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelHost
ISBN80-7294-181-X
EAN9788072941810
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.49 Kg
Rozměr135 × 210 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran464

Bližší informace o knize "Imagines corporis. Tělo v české moderně a avantgardě"

Kniha Josefa Vojvodíka je pokusem o rekonstrukci vývoje a proměn jednoho z hlavních problémů moderny přelomu 19. a 20. století a historické avantgardy 20. a 30. let 20. století, problému, který byl v podstatě plně rozpoznán a reflektován z perspektivy tzv. (post)postmoderny konce 20. století: fenomén fragmentárnosti, torzovitosti, hybridnosti (nejen) v české literatuře a výtvarném umění. Imagines corporis. Tělo v české moderně a avantgardě, autor Josef Vojvodík.


Anotace knihy " Imagines corporis. Tělo v české moderně a avantgardě, autor Josef Vojvodík"

Z obsahu knihy: Děs z rozdělení: k antropologii celistvosti v literatuře českého biedermeieru (na příkladě Erbenovy balady Zlatý kolovrat) - Figury morbidní anatomie: fragment a torso jako konstitutivní prvek Štyrského vizualizace Máchova Máje - Melancholie roztříštěného bytí: ruiny jako pokus o estetickou inscenaci vědomí přelomu epochy (nástěnné malby Tanečního sálu na zámku v Bruntále) - Svět strachu a strach před světem v umění slova a obrazu českého surrealismu 30. a 40. let - Oralizace a olfaktorizace oka: vizuální a literární antropologie čichu v díle Jindřicha Štyrského - Od destabilizovaného těla k virtuálnímu tělu..
Host


Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení