František Kaván - Dílo

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2018
PopisObsáhlá publikace o výtvarném díle akademického malíře Františka Kavána, která přináší celistvý pohled na jedinečný výtvarný odkaz jednoho ze zakladat…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
2 590
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelS.V.U. Mánes
ISBN9788090651364
EAN9788090651364
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost4.50 Kg
Rozměr237x300 mm
Vazbavázaná s přebalem
Počet stran554

Bližší informace o knize "František Kaván - Dílo"

Obsáhlá publikace o výtvarném díle akademického malíře Františka Kavána, která přináší celistvý pohled na jedinečný výtvarný odkaz jednoho ze zakladatelů české realistické krajinomalby. František Kaván - Dílo, autor PhDr. Michael Zachař.
Anotace knihy " František Kaván - Dílo, autor PhDr. Michael Zachař"

Jedná se o nejrozsáhlejší publikaci o výtvarném díle akademického malíře Františka Kavána, která přináší celistvý pohled na jedinečný výtvarný odkaz jednoho ze zakladatelů české realistické krajinomalby. Kniha obsahuje průvodní text PhDr. Michaela Zachaře doplněný o další významné statě a citace, celostránkové barevné reprodukce včetně řady působivých detailů a též katalog umělcova díla. Ten tvoří více než třetinu knihy a obnáší 1738 děl. Mnohá z nich byla po celá desetiletí nezvěstná a veřejnost je tak má možnost vidět vůbec poprvé, a to buď přímo ve výstavě, nebo alespoň v publikaci. Nejvýznamnější z nich jsou například obrazy Bude ještě padat sníh, U svatého ducha v Dobrušce nebo Partie z Chvalína u Roudnice.

Kvalita a rozsah knihy z ní činí jedinečné svědectví o umělecké velikosti Františka Kavána, jehož obliba trvá již po celé generace. Důležitou součástí knihy jsou také dokumentární fotografie z umělcova života získané z veřejných i soukromých zdrojů. Kniha je významným a příspěvkem do nabídky publikací o výtvarném umění..
S.V.U. Mánes

Obsah knihy: František Kaván - Dílo

František Kaván - Dílo - examplesFrantišek Kaván - Dílo - examples

Recenze knihy: František Kaván - Dílo


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 12.12.2018, iUmeni.cz
Jedna z nejrozsáhlejších publikací o Kavánovi, která kdy vyšla. Velké ilustrace. Dobrá cena vzhledem k rozsahu a velikosti knihy.
rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 17.04.2022, Heureka.cz
Klady: Tuto monografii jsem sehnal právě v tomto obchdě, jinak skoro nesehnatelná, Fr. Kaván je jedna z nejvýraznějších krajinářských osobností českého umění.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz