Ateliéry - umělci a jejich tvorba napříč generacem

Autor: Česky2022S.V.U. Mánes

Kniha ATELIÉRY - UMĚLCI A JEJICH TVORBA NAPŘÍČ GENERACEMI vznikla za spolupráce Pojišťovny Kooperativa a S. V. U. Mánes. Představuje osm současných a osm již nežijících autorů. Ateliér je pro umělce nejen místem pracovním, ale zároveň intimním prostorem pro přemýšlení a úvahy o tom, co chce a „musí“ sdělit svým konkrétním dílem.

390 
včetně dph
skladem
Název: Ateliéry - umělci a jejich tvorba napříč generacem  ISBN: 978-80-907935-5-2  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788090793552  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: brožovaná  Počet stran: 120  Rozměr: 237x300  mm  Nakladatel: S.V.U. Mánes
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Ateliéry - umělci a jejich tvorba napříč generacem, kolektiv autorů

Malířský či sochařský ateliér (dílna) byl od nepaměti posvátným místem – duchovním chrámem umění. Nikdy nebylo dovoleno vstupovat bez pozvání, tím se ateliér lišil od řemeslnické dílny. Překročením prahu se vcházelo na posvátnou půdu pod patronací sv. Lukáše, tento princip platí dodnes. Uspořádání prostoru ateliéru je ryze umělcova věc, nemusí se nikomu přizpůsobovat, dělat kompromisy. Vše je podřízeno jeho práci a naturelu. Již po krátké návštěvě, můžete odhadnout charakter majitele. Podle ateliéru poznáte je! Kniha Ateliéry nás nechá nahlédnout a vstoupit do nitra chrámu, do svatých míst tvorby, která většině lidí zůstanou nedostupná a obestřena tajemstvím a představami. Není samozřejmostí, když vás umělec pustí do své svatyně – do prostoru, který je pro něj důležitý, posvátný a intimnější než domov.

Ateliéry - umělci a jejich tvorba napříč generacem