Bretaň kamenná

Autor
InformaceČesky, 2015
PopisAutor patří mezi ty, které přitahuje kouzlo nepoznaného do té míry, že žádná překážka není tak velká, aby ji nemohli překonat. S přicházejícím věkem z…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
120
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelRadix
ISBN80-86031-55-1
EAN9788086031551
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.17 Kg
Rozměr160 x 175 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran32

Bližší informace o knize "Bretaň kamenná"

Autor patří mezi ty, které přitahuje kouzlo nepoznaného do té míry, že žádná překážka není tak velká, aby ji nemohli překonat. S přicházejícím věkem zralosti si začíná splňovat i sny, na které bychom my ostatní už dáno zapomněli či rezignovali. Bretaň kamenná, autor Jiří Ryvola.


Anotace knihy " Bretaň kamenná, autor Jiří Ryvola"

Není tedy divu, že stranou jeho pozornosti nezůstala Francie – země lidí, jejichž mentalita je nám tak blízká, země básníků, jejichž verše otevírají srdce mladých dívek i zralých žen, země spisovatelů romantických příběhů i drsných výpovědí o životě člověka, země malířů, kteří jsou mu tak blízcí…
Po okouzlení Provence směřovaly jeho kroky do Bretaně. Vrátil se fascinován kameny – kameny umně poskládanými do komínů bretaňských domů, kameny křivolakých uliček, hřbitovních zdí i kameny majestátných menhirů.
Jiří Ryvola však není žádný turista, počítající kilometry a navštívené památky. Dokázal se zastavit, s kameny pohovořit a nám ostatním sdělit, o čem si povídal, a možná v některých z nás vyvolal i touhu zkusit to také.
Kromě skicáku nám dává v připojených glosách možnost trochu nahlédnout i do své duše. Poznámky „jaksi na okraj“ nekomentují kresby, přesto hodně vypovídají o okolnostech jejich vzniku i jejich tvůrci, jeho inspiraci i touhách, jež se snaží proměňovat ve skutečnost..
Radix


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz