Antonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisVýpravná a velkoryse graficky upravená publikace Antonín Kybal / Cesty designu a textilní tvorby uceleně mapuje osudy a dílo jednoho z nejvýznamnějšíc…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
1 490
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN9788074372230
EAN9788074372230
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.83 Kg
Rozměr245x285 mm
Vazbavázaná
Počet stran288

Bližší informace o knize "Antonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby"

Výpravná a velkoryse graficky upravená publikace Antonín Kybal / Cesty designu a textilní tvorby uceleně mapuje osudy a dílo jednoho z nejvýznamnějších tvůrců českého designu 20. století. Antonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby, autor Lucie Vlčková (ed.).


Anotace knihy " Antonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby, autor Lucie Vlčková (ed.)"

S vysokou erudicí, avšak čtivě zpracovaná monografie, kterou edičně připravila historička umění Lucie Vlčková, přibližuje nejen průkopnickou práci Antonína Kybala na poli textilní tvorby, ale neopomíjí ani jeho významné pedagogické působení, úzce svázané s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou, a práci na poli teorie designu. Lucie Vlčková životní příběh Antonína Kybala citlivě komponuje nejen z důkladně vytěžených archivních materiálů, ale také ze vzpomínek jeho ženy a dcery a v neposlední řadě z umělcových deníkových záznamů. Sleduje jej v souvislostech společensko-politických zvratů před i poválečného Československa a s nezbytným kritickým odstupem zasazuje jeho dílo do kontextu českého výtvarného umění a designu.
Kniha, do které autorskými texty přispěly Lucie Vlčková, Markéta Vinglerová a Alice Hekrdlová, je vybavena bohatým poznámkovým aparátem, biografií s přehledem Kybalovy tvorby, obsáhlou bibliografií a anglickým resumé..
Kant

Obsah knihy: Antonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby

Antonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby - examplesAntonín Kybal: Cesty designu a textilní tvorby - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz