Rodinná loutková divadélka

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisV předešlých knížkách jsem se již vyznal ze svých dávných „loutkářských“ začátků a vylíčil podněty mé náklonnosti k loutkám.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
290
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravské zemské muzeum
ISBN978-80-7028-489-6
EAN9788070284896
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.96 Kg
Rozměr170 × 240 mm
Vazbavázaná
Počet stran176

Bližší informace o knize "Rodinná loutková divadélka"

V předešlých knížkách jsem se již vyznal ze svých dávných „loutkářských“ začátků a vylíčil podněty mé náklonnosti k loutkám. Rodinná loutková divadélka, autor Jaroslav Blecha.


Anotace knihy " Rodinná loutková divadélka, autor Jaroslav Blecha"

K tomu přidávám vzpomínku na „útrapy“, jaké jsem měl s vlastním „inscenováním“ pohádky Čert v studni na divadélku, které jsem dostal k narozeninám, myslím desátým. Dovolím si tvrdit, že podobnými starostmi se obírali více či méně i všichni mí předchůdci, bez rozdílu věku, kteří podlehli magii loutkového divadla a věnovali se mu s bezbřehým entuziasmem. Dospělí měli samozřejmě více praktických zkušeností a možností než desetiletý kluk, nicméně jejich dychtivost dosáhnout co nejlepšího cíle byla bezpochyby tatáž.

Moje loutkové divadélko v té době (polovina šedesátých let) představovalo hračku pro děti, která už jen vzdáleně připomínala původní, výtvarně hodnotnou, prvorepublikovou produkci velkoryse vybavených stolních loutkových divadel. Bylo opatřeno plochým bílým dřevěným portálem s monochromním obrázkem rytíře zápasícího s drakem, „stříknutým“ přes šablonu červenou barvou. Dekorace nabízely čtyři proměny – hluboký les, rytířskou komnatu, selskou světnici a náves. Kupodivu byly tištěné a na rozdíl od proscénia výtvarně docela vkusně vyvedené. Loutečky jsem měl primitivní, malé marionetky na drátu, jenom takové „dupací“ bez ovládání nitkami. Žádné frapantní kostýmy šité dle opravdových střihů, pouze šablonovité sukýnky nebo vestičky z nalepených plstěných ústřižků..
Moravské zemské muzeum

Listování v knize: Rodinná loutková divadélka

Ukázková kapitola [pdf; 1,3 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz