České loutkářské umění

Autor
InformaceČesky, 2021
PopisV roce 2014 uspořádalo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi výstavu František Vítek a Věra Říčařová: Jeden život, věnovanou významnému životnímu jubi…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
999
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravské zemské muzeum
ISBN978-80-7028-559-6
EAN9788070285596
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr240x250 mm
Vazbavázaná
Počet stran727

Bližší informace o knize "České loutkářské umění"

V roce 2014 uspořádalo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi výstavu František Vítek a Věra Říčařová: Jeden život, věnovanou významnému životnímu jubileu řezbáře, scénografa a loutkářského technologa Františka Vítka. Sám se netají tím, že jeho múzou je životní partnerka a také symbiotický tvůrce, loutkářka a výtvarnice Věra Říčařová Vítková. Výstava proto představila tvorbu obou, zejména pak jejich práci společnou. České loutkářské umění, autor Jaroslav Blecha.


Anotace knihy " České loutkářské umění, autor Jaroslav Blecha"

V Moravském zemském muzeu jsme loni (2015) nabídli publiku v rámci úspěšné výstavy Vějíř loutek dálného orientu malou ochutnávku z loutkářské dílny Vítkových, a to díky jejich letitému přátelství a spolupráci s Helgou Brehme ze Stuttgartu, jejíž obsáhlou sbírku exotických loutek jsme ve výstavě v Brně prezentovali. Jelikož považujeme loutkářskou, resp. uměleckou, tvorbu Věry a Františka Vítkových v kontextu českého loutkového divadla za fundamentální a jedinečnou, jejich bezbřehý entuziasmus za obdivuhodný a řemeslnou zdatnost za profesionální a v dnešní časté povrchnosti ne zcela běžnou, předkládáme nyní návštěvníkům Moravského zemského muzea rozšířenou variaci chrudimské výstavy. Přibližujeme v ní celoživotní loutkářskou tvorbu obou protagonistů. Nabízíme především loutky a scény z hradeckého divadla DRAK, kde se Vítkovi poznali a strávili zde podstatnou část svého uměleckého života. Jde o skvosty loutkové umělecké tvorby (výtvarné i divadelní) z tohoto období, například loutky z inscenace Krysařova píšťala (1970), Žabák hrdina (1968) nebo kompletní scénografii k inscenaci Enšpígl (1974)..
Moravské zemské muzeum

Listování v knize: České loutkářské umění

Ukázková kapitola [pdf; 0,8 MB]

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz