Móda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu

Autor
InformaceČesky, 2020
PopisKatalog k výstavě plánované na konec roku 2021 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze shrnuje tradici a současnost českého a japonského textilu a oděvu b…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
790
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUMPRUM
ISBN978-80-7101-193-4
EAN9788071011934
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr251x178 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran184

Bližší informace o knize "Móda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu"

Katalog k výstavě plánované na konec roku 2021 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze shrnuje tradici a současnost českého a japonského textilu a oděvu barveného indigem z pohledu historiků umění a etnografů. Móda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu, autor Vlasta Čiháková Noshiro, Lenka Drápalová, Klára Jurková, Secuko Šibata, Markéta Vinglerová.


Anotace knihy " Móda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu, autor Vlasta Čiháková Noshiro, Lenka Drápalová, Klára Jurková, Secuko Šibata, Markéta Vinglerová"

Publikace seznamuje s tradičními japonskými vzorovacími technikami. Soustředí se zejména na letní oděv jukatu a jeho proměny od 19. století po současnost: vedle historických příkladů představuje tamní současné návrháře a umělce, jakými jsou například Nobuo Macubara či Šihoko Fukumoto, ale i světoznámá značka Issey Miyake. Druhá část knihy se věnuje českému modrotisku – přibližuje nepřerušenou linii vedoucí od tradičních moravských krojů, přes inspirativní produkci Ústředí lidové a umělecké výroby (ÚLUV) až po současný módní a textilní design a umění. Ukázky tvorby Liběny Rochové, Kláry Nademlýnské nebo Moniky Drápalové a dalších tuzemských návrhářů a umělců dokazují, že modrotisk nepatří minulosti, ale naopak, v současné módě a umění je stále aktuální. Kniha byla vydána u příležitosti 100. výročí vztahů mezi Českou republikou a Japonskem v roce 2020..
UMPRUM

Obsah knihy: Móda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu

Móda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examplesMóda v modré. Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz