300 Treasures

Autor: Anglicky2015UMPRUM

Sběratelství čínského, ale i japonského porcelánu se v Evropě rozšířilo v novověku jako příznak emancipace místní aristokratické společnosti a důsledek její fascinace vzdálenými kraji a exotikou. Na konci 17. a na počátku 18. století tak pozvolna vznikaly rozsáhlé sbírky zdobící ve speciálních aranžmá evropská šlechtická sídla.

990 
včetně dph
do týdne

Doporučená cena 1 250 Kč - SLEVA

Název: 300 Treasures  ISBN: 9788086863665  Jazyk: Anglicky  Rok:   EAN: 9788086863665  Hmotnost: 0.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 510  Rozměr: 250x315 mm  Nakladatel: UMPRUM
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ 300 Treasures, Suchomel, Filip

Dochované archivní dokumenty potvrzují, že i na českém území byly tou dobou vytvořeny první soubory tohoto typu, které přitom na řadě zámeckých objektů nalézáme v původní podobě dodnes. Mezi nejvýznamnější z nich patří porcelán z majetku rodiny Valdštejnů, Schwarzenbergů a Lichnowských. V letech 2010—2012 proběhl díky podpoře GAČR jejich průzkum a odborné zpracování, v jehož rámci byly vybrány a zdokumentovány nejvýznamnější čínské porcelánové artefakty — právě ty jsou nyní soustředěny do knihy 300 drahocenností.

original half-cloth binding, laminated dust jacket, 510 pages abundantly illustrated, 9.8 x 12.4 cm, brand-new copy. "Chinese porcelain ware is contained in many major art collections worldwide. The Czech Republic also has interesting collections, which, however, have not previously been very well known to the wider public. The boom in the trade of Chinese porcelain is linked to the discovery of the trade routes to China in the 16th century. Porcelain then became a popular artistic item that adorned the residences of the richest aristocrats in other European countries, as well as in our country during the reign of Emperor Rudolf II. Chinese porcelain can be found in a number of Czech castle and palace collections. The largest of these are mainly gathered in the former Waldstein, Schwarzenberg and Lichnowsky dominions. This publication is the result of the research project: "Chinese Applied Art from the Czech Collections", which aimed to professionally explore collections of Chinese applied art, artistic crafts, vernacular art and ethnography collected in Czech castles, palaces and regional museums."

300 Treasures