300 Treasures

Autor
InformaceAnglicky, 2015
PopisSběratelství čínského, ale i japonského porcelánu se v Evropě rozšířilo v novověku jako příznak emancipace místní aristokratické společnosti a důslede…
více informací
Dostupnostdo týdne
Doporučená cena 1 250 Kč - SLEVA
Cena s DPH
990
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelUMPRUM
ISBN9788086863665
EAN9788086863665
JazykAnglicky
Rok vydání
Hmotnost0.50 Kg
Rozměr250x315 mm
Vazbavázaná
Počet stran510

Bližší informace o knize "300 Treasures"

Sběratelství čínského, ale i japonského porcelánu se v Evropě rozšířilo v novověku jako příznak emancipace místní aristokratické společnosti a důsledek její fascinace vzdálenými kraji a exotikou. Na konci 17. a na počátku 18. století tak pozvolna vznikaly rozsáhlé sbírky zdobící ve speciálních aranžmá evropská šlechtická sídla. 300 Treasures, autor Suchomel, Filip.


Anotace knihy " 300 Treasures, autor Suchomel, Filip"

Dochované archivní dokumenty potvrzují, že i na českém území byly tou dobou vytvořeny první soubory tohoto typu, které přitom na řadě zámeckých objektů nalézáme v původní podobě dodnes. Mezi nejvýznamnější z nich patří porcelán z majetku rodiny Valdštejnů, Schwarzenbergů a Lichnowských. V letech 2010—2012 proběhl díky podpoře GAČR jejich průzkum a odborné zpracování, v jehož rámci byly vybrány a zdokumentovány nejvýznamnější čínské porcelánové artefakty — právě ty jsou nyní soustředěny do knihy 300 drahocenností.

original half-cloth binding, laminated dust jacket, 510 pages abundantly illustrated, 9.8 x 12.4 cm, brand-new copy. "Chinese porcelain ware is contained in many major art collections worldwide. The Czech Republic also has interesting collections, which, however, have not previously been very well known to the wider public. The boom in the trade of Chinese porcelain is linked to the discovery of the trade routes to China in the 16th century. Porcelain then became a popular artistic item that adorned the residences of the richest aristocrats in other European countries, as well as in our country during the reign of Emperor Rudolf II. Chinese porcelain can be found in a number of Czech castle and palace collections. The largest of these are mainly gathered in the former Waldstein, Schwarzenberg and Lichnowsky dominions. This publication is the result of the research project: "Chinese Applied Art from the Czech Collections", which aimed to professionally explore collections of Chinese applied art, artistic crafts, vernacular art and ethnography collected in Czech castles, palaces and regional museums.".
UMPRUM

Obsah knihy: 300 Treasures

300 Treasures - examples300 Treasures - examples300 Treasures - examples300 Treasures - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz