Hledání původu. Od avatarských bronzů ke zlatu Velké Moravy

Autor: Česky2013Moravské zemské muzeum

Kniha archeologa Luďka Galušky "Hledání původu. Od avarských bronzů ke zlatu Velké Moravy" postihuje období cca 100 let, kdy na území Moravy doznívá móda litých bronzů avarského původu a ostruh s háčky jako symbolů společenských elit Slovanů raného středověku a začíná éra zlata a stříbra zhmotnělá do celé škály náušnic, gombíků, prstenů, přívěsků a nákončí opasků, šperků doby velkomoravské.

747 
včetně dph
skladem
Název: Hledání původu. Od avatarských bronzů ke zlatu Velké Moravy  ISBN: 978-80-7028-386-8  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788070283868  Hmotnost: 0.65 kg  Vazba: pevná s přebalem  Počet stran: 280  Rozměr: 214x302 mm  Nakladatel: Moravské zemské muzeum
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Hledání původu. Od avatarských bronzů ke zlatu Velké Moravy, Luděk Galuška

Autor představuje unikátní nálezy zlatnických dílen, které se spolupracovníky odkryl na půdě Starého Města-Veligradu, popisuje šperky, které se v nich vyráběly, zabývá se jejich chronologií. Kromě toho předkládá odpovědi na zajímavé otázky, jako např. zda Moravani nosili opasky s avarskými bronzy, zda se tyto okrasy v 8. století vyráběly v prostředí Valů u Mikulčic či Uherského Hradiště, kdy, jak a odkud se na Moravu dostalo zlato, kdo byli výrobci prvních velkomoravských náušnic a gombíků, či kde hledat původ těchto skvostů. Kniha je určená jak odborníkům, tak i veřejnosti chtivé dovědět se cosi víc nejen o Velké Moravě, ale také o době, která jí předchází a v níž se vytvářejí předpoklady vzniku prvního slovanského státu v oblasti středovýchodní Evropy.

Hledání původu. Od avatarských bronzů ke zlatu Velké Moravy