Slované - stopy předků. O Moravě v 6.-10. století (2. vydání)

rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%
Autor
InformaceČesky, 2017
PopisKdyž se v roce 2004 otevřely brány archeologického skanzenu v Modré u Velehradu, vyvstala potřeba publikace, která by návštěvníkům odpověděla na jejic…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
890
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelMoravské zemské muzeum
ISBN978-80-7028-488-9
EAN9788070284889
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.30 Kg
Rozměr210x297 mm
VazbaV8
Počet stran304

Bližší informace o knize "Slované - stopy předků. O Moravě v 6.-10. století (2. vydání)"

Když se v roce 2004 otevřely brány archeologického skanzenu v Modré u Velehradu, vyvstala potřeba publikace, která by návštěvníkům odpověděla na jejich časté dotazy, týkající se otázek praktického života i smrti starých Slovanů a lidí Velké Moravy. T Slované - stopy předků. O Moravě v 6.-10. století (2. vydání), autor Luděk Galuška.


Anotace knihy " Slované - stopy předků. O Moravě v 6.-10. století (2. vydání), autor Luděk Galuška"

V souvislosti s ní stojí za zmínku slova jednoho z návštěvníků Modré, jenž řekl, že před spaním běžně vydrží u knížky asi tak 10 minut, avšak u „Slovanů“ prý až půl hodiny... Kniha se brzy vyprodala, ovšem zájem o ni a všetečné dotazy zůstaly. A tak je zde druhá kniha s velmi podobným názvem „Slované - stopy předků. O Moravě v 6.-10. století“.

I ona se snaží odpovědět na otázky života a smrti našich raně středověkých předchůdců, zabývá se jejich duchovnem, materiální kulturou, řemeslem, obchodem, vojenstvím, stejně jako tradičním „pohanským“ náboženstvím a počátky christianizace, tedy křesťanstvím. To vše na pozadí dějinného příběhu, jenž začíná příchodem Slovanů do střední Evropy a končí zánikem Velké Moravy v prvním decéniu 10. století. Nemalá část původních textů zůstala zachována i v právě předkládané knize, případně byla upravena, nicméně objevují se v ní také pasáže zcela nové, reflektující výsledky aktuálních archeologických výzkumů a moderních přírodovědných metod.

Ruku v ruce s tím se v knize nově uplatňují odkazy na odbornou literaturu, jež mohou být poznání chtivému zájemci o ten který problém raných dějin Moravy dobrým vodítkem k proniknutí do jeho nitra. Zachovány v ní naopak zůstaly četné původní kresebné a fotografické přílohy, k nimž ještě přibyly obrázky nových archeologických nálezů, vyobrazení skvostných velkomoravských šperků ve výrazně lepší kvalitě, nebo záběry přibližující dávný život lidí prostřednictvím aktivit skupin „živé historie“.

A tak snad i ti, kteří si chtějí v knize jen listovat, zůstanou a ponoří se do čtení. Pozoruhodný příběh Moravy jako součást raně středověkých dějin centrální Evropy si to bezesporu zaslouží..
Moravské zemské muzeum

Recenze knihy: Slované - stopy předků. O Moravě v 6.-10. století (2. vydání)


rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5rating - 5 100%, Ověřený zákazník, 29.07.2022, Heureka.cz
Kvalitní odborná kniha.

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz