České a slovenské sklo v exilu

Autor
InformaceČesky, 2008
PopisKatalog ke stejnojmenné výstavě představuje práce sklářských výtvarníků, kteří vyšli z české a slovenské sklářské školy, ale působili v zahraničí.
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
350
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKant
ISBN80-7027-165-0
EAN9788086970493
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.57 Kg
Rozměr170x320 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran119

Bližší informace o knize "České a slovenské sklo v exilu"

Katalog ke stejnojmenné výstavě představuje práce sklářských výtvarníků, kteří vyšli z české a slovenské sklářské školy, ale působili v zahraničí. České a slovenské sklo v exilu, autor Sylva Petrová.


Anotace knihy " České a slovenské sklo v exilu, autor Sylva Petrová"

Mnozí z nich naprosto zásadně ovlivnili umělecký vývoj discipliny například v USA, Austrálii, Francii nebo Belgii a jejich tvorba se stala součástí tamních národních kultur. Za všechny lze zmínit na výstavě zastoupené Jána Zoričáka, Stanislava Meliše, Jana Adama, Pavla Molnára, Miloslavu Svobodovou Wyckmans či Petra Síse. Hlavním kritériem výběru zastoupených autorů a děl není ani české nebo slovenské občanství, a dokonce ani místo narození v Čechách nebo Slovensku. Je to především styl vyjadřování a profesionální přístup k práci ve skle, jež umělci získali a přijali během svého života a studia v bývalém Československu. V publikaci se setkáme s pracemi umělců jiného než českého a slovenského původu, jako je například Latchezar Boyadjiev (Bulharsko), Angela Thwaites (VB) a Jeronim Tišljar (Chorvatsko)..
Kant

Obsah knihy: České a slovenské sklo v exilu

České a slovenské sklo v exilu - examplesČeské a slovenské sklo v exilu - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz