Palo Macho – Časovanie čiary

Autor: Slovensky2014Galerie Nedbalka

Publikace se zaměřuje na Machovy experimenty v kresbě integrované do skla v kontextu zhruba dvaceti let. Ve světovém sklářství jsou práce s cílem presentovat kresbu jako nejvýznamnější složku sklářského díla prakticky neznámá, pokud s kresbou nechceme ztotožňovat rytinu se svými odlišnými zákonitostmi.

755 
včetně dph
skladem
ISBN: 9788089784073  Jazyk: Slovensky  Rok:   EAN: 9788089784073  Hmotnost: 0.70 kg  Vazba: flexi  Počet stran: 120  Rozměr: 230x280 mm  Nakladatel: Galerie Nedbalka
  • Doprava od 95 Kč
  • Výdejní místa od 69 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2500 Kč
informace ke knize

Detail knihy - Palo Macho – Časovanie čiary, Sylva Petrová, Palo Macho

Pokud se ve skleněných objektech umělců objevují linie a kresba, děje se tak jako side-effect dekorů, nebo důsledek použití nití horkého skla. Způsob, jak s kresbou zachází Macho, je jiný především tím, že je cíleným výzkumem možností spojení kresby a skla, tj. kresby ve spojení s prostorem, světlem a časem. Kniha presentuje a analyzuje Machovy liniové kresby na povrchu skleněných desek, kresby zatavené mezi tabule skla, kresby plovoucí uvnitř sendvičovou metodou vytvořených hranolů, tisky z desek skla (monotypy – vitrografika) a také plastickou kresbu vytvořenou cestou skleněných reliéfů (kresba sklem). Machovy experimenty v kresbě a skle představují významný příspěvek k rozvoji moderní evropské kresby i světové sklářské tvorby pro své unikátní objevy a hodnoty.