Víno v proudu času

Autor: Česky2025Nadace Universitas

Kniha vycházející z nejnovějších archeologických, historických a etnologických výzkumů a poznatků ukazuje, že víno prostupuje dějinami lidstva, že jde o nadčasový biologický a kulturní fenomén, který vždy a všude vymezoval a podněcoval lidské chování a prožívání, podněcoval ducha a pomáhal člověku nahlédnout sebe sama s jiskrnou jasnozřivostí.

580 
včetně dph
skladem
Název: Víno v proudu času  ISBN: 9788011025953  Jazyk: Česky  Rok:   EAN: 9788011025953  Hmotnost: 1.50 kg  Vazba: vázaná  Počet stran: 240  Rozměr: 214x303 mm  Nakladatel: Nadace Universitas
  • Doprava od 115 Kč
  • Výdejní místa od 89 Kč
  • Osobní odběr ZDARMA
  • Doprava ZDARMA od 2900 Kč
informace ke knize

Detail knihy ~ Víno v proudu času, Malina Jaroslav, Markel Martin, Sedláček Milan, Žaloudík Jan

Její interdisciplinární koncepce umožňuje prostřednictvím vědy, krásné literatury a výtvarných děl vstoupit „za zrcadlo“ každodennosti a imaginativně „plout“ na vlnách vína historickým časem a geografickým prostorem.
Při jejím čtení nelze si neotevřít láhev kvalitního vína a konstatovat společně s britským filozofem Rogerem Scrutonem výstižné a nadčasové: „Piju, tedy jsem…“
A možná si i postesknout:
Oč krásnější, chytřejší, svůdnější byla by osobnost Afrodítina,
kdyby se místo z mořské pěny zrodila z kapky pěkného vína...

Víno v proudu času