Mambo? Poa! Zanzibar

Sleva 22%
Autor
InformaceČesky, 2019
PopisV dubnu 2019 vyšla u nakladatelství Bigg Boss kniha Mambo? Poa! Zanzibar, na které pracovala dvojice autorů Vladimir 518 a Tomáš Souček více než tři r…
více informací
Dostupnostskladem
Běžná cena900 Kč - SLEVA 22%
Cena s DPH
699
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelBiggBoss
ISBN9788090738324
EAN9788090738324
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.50 Kg
Rozměr210 × 280 mm
Vazbabrožovaná
Počet stran528

Bližší informace o knize "Mambo? Poa! Zanzibar"

V dubnu 2019 vyšla u nakladatelství Bigg Boss kniha Mambo? Poa! Zanzibar, na které pracovala dvojice autorů Vladimir 518 a Tomáš Souček více než tři roky. Přestože se toto východoafrické souostroví zdá z geografického i kulturního hlediska až neuvěřitelně daleko, tvůrci publikace díky svým pravidelným návštěvám postupně odkrývali jeho místní specifika, která následně vsazovali do vnitřní struktury publikace. Mambo? Poa! Zanzibar, autor Souček Tomáš, Vladimír 518.


Anotace knihy " Mambo? Poa! Zanzibar, autor Souček Tomáš, Vladimír 518"

Autorské duo Vladimir 518 a fotograf Tomáš Souček má za sebou v minulosti zrealizované dva další výrazné knižní projekty. Jmenovitě se jedná o první díl subkulturní trilogie KMENY (2011) a výlet do světa českých uměleckých ateliérů OBSESE (2015). Jejich nová publikace provede čtenáře na svých více než pěti stech stranách komplikovaným světem současného Zanzibaru, který byl vždy v kontextu celé východní Afriky tavícím kotlem různorodých kulturních vlivů.

“Sleduji modlícího se muže na betonovém břehu přístavu Zanzibar Townu a vidím před sebou obraz, který v sobě kombinuje mnoho zdánlivě protichůdných emocí. Situace zkázy a chudoby se přirozeně mísí s určitou aurou čistoty, je zalitá zlatavým závojem hvězdného světla, obsahuje informace o všem, co jsme zde měli doposud šanci vidět a zažít. Myslím si, že cestování jako takové vnáší člověku do života hlavně změnu v náhledu na jeho domov, na jeho vlastní kulturu. Naše hluboké setkání se Zanzibarem vnímám především jako silný referenční bod, o který se budu nepochybně opírat po zbytek svého života. Ona jinakost, kterou jsme v takové intenzitě byli nuceni prozkoumat, nám také paradoxně pomohla odkrýt obrovské množství informací o nás samotných. A to je snad výsledkem nějaké myšlenkové rovnice i tohoto samotného příběhu, protože pocit vzdálenosti vždy přináší i neurčité vědomí blízkosti. Výrazné uvědomění odlišnosti má v sobě samém zamíchán nakonec i překvapivě silný pocit sounáležitosti”, píše v závěru knihy Vladimir 518.

“Ta knížka není jen překlopenou výstavou. Měla by čtenáře vzít i tam, kam už nám formát výstavy nedovolil. V expozici jsme se snažili návštěvníkům představit kapelu ve větších vizuálních celcích, které se vztahují k různým deskám a obdobím s nimi spojeným. Do pitvání detailů jsme se trochu pustili snad jen v instalaci ‘Časová osa’, ale kniha je formát, který snese daleko líp určitý mikroskopický pohled do historie. Součástí budou dosud nezveřejněné archivní fotografie a samozřejmě důkladně katalogově vyfocené objekty a instalace, které nově vznikly jen pro výstavu v DOXu. TATALOG navíc graficky zpracovává můj spolužák ze studií Marek Pistora (studio Najbrt), takže nemusíme mít strach, že by kniha samotná nebyla taky dostatečným uměleckým dílem.” dodává ke knize TATALOG Milan Cais, který stojí za vizuálním konceptem výstavy TATA 3OJS v DOXu..
BiggBoss

Obsah knihy: Mambo? Poa! Zanzibar

Mambo? Poa! Zanzibar - examplesMambo? Poa! Zanzibar - examplesMambo? Poa! Zanzibar - examplesMambo? Poa! Zanzibar - examplesMambo? Poa! Zanzibar - examplesMambo? Poa! Zanzibar - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz