Burian Zdeněk - Kalendář 2019

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisČeský malíř a ilustrátor dobrodružných knih Zdeněk Burian (1905-1981) se proslavil zejména obrazovými rekonstrukcemi pravěku ve spolupráci s prof. Jos…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelPrimus
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.45 Kg
RozměrA3
Vazbakroužková
Počet stran14

Bližší informace o knize "Burian Zdeněk - Kalendář 2019"

Český malíř a ilustrátor dobrodružných knih Zdeněk Burian (1905-1981) se proslavil zejména obrazovými rekonstrukcemi pravěku ve spolupráci s prof. Josefem Augustou a dalšími odbornými poradci. Výpravné knihy s touto tematikou, které ilustroval, se objevily v zemích celého světa. Burian Zdeněk - Kalendář 2019, autor Zdeněk Burian.


Anotace knihy " Burian Zdeněk - Kalendář 2019, autor Zdeněk Burian"

Zanechal po sobě rozsáhlé dílo, určené převážně k reprodukci, ale i stovky obrazů v rámci tzv. volné tvorby. Burianův výtvarný styl se opírá o realistický projev podmíněný značnou faktografickou znalostí prostředí. Ilustroval stovky knih autorů jako Jaroslav Foglar, Rudyard Kipling, Jack London, Karel May či Jules Verne. Obrázky pro tento kalendář byly vybrány z ilustrací ke knihám Harte Breta (Gabriel Conroy), Laure Erskina (Hlídka jede na sever) a Karla Maye (Poklad ve Stříbrném jezeře, Syn lovce medvědů, Trampem v Sonoře, Satan a Jidáš a Vinnetou mezi Beduíny)..
Primus


Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení