Knihy džunglí

Autor
InformaceČesky, 2016
PopisNesmrtelné vyprávění o chlapci Mauglím, který vyrostl mezi zvířaty v džungli a naučil se jejich zákon. Ilustrace Zdeňka Buriana.
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAlbatros Media
ISBN9788000043425
EAN9788000043425
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.57 Kg
Rozměr263 x 238 mm
Vazbavázaná
Počet stran280

Bližší informace o knize "Knihy džunglí"

Nesmrtelné vyprávění o chlapci Mauglím, který vyrostl mezi zvířaty v džungli a naučil se jejich zákon. Ilustrace Zdeňka Buriana. Knihy džunglí, autor Joseph Rudyard Kipling, Zdeněk Burian.


Anotace knihy " Knihy džunglí, autor Joseph Rudyard Kipling, Zdeněk Burian"

Vedle své románové tvorby se Charles Dickens s nadšením věnoval i vydávání časopisu, zprvu týdeníku Household World, později týdeníku All the Year Round, kde ve speciálním vánočním čísle vyšel v roce 1859 i soubor povídek Strašidelný dům. Oproti předchozím sbírkám posílil Dickens v přítomném souboru nadpřirozenou tematiku, neodmyslitelně patřící ke sváteční atmosféře Vánoc. Nicméně i zde měl na mysli především to, co ve svých předešlých vánočních příbězích, mezi něž patřila např. Vánoční koleda: totiž ukázat, že tajuplnost života netkví ve sféře úkazů přesahujících běžnou všednodenní zkušenost, v setkání s duchy, strašidly či jinými fantastickými bytostmi, ale v zázračné obrodě našeho vnitřního světa, světa lásky a dobra. Vedle méně známých autorů se ve sbírce představí Dickensovi slavní spolupracovníci Wilkie Collins a Elisabeth Gaskellová. Knihu uzavírá zasvěcený doslov Zdeňka Berana, překladatele a zároveň znalce doby a díla Charlese Dickense. Knihu s nadšením ilustroval v létě 2015 Adolf Born, a tato kniha se tak bohužel řadí k jednomu z posledních tvůrčích počinů tohoto významného ilustrátora..
Albatros Media

Obsah knihy: Knihy džunglí

Knihy džunglí - examplesKnihy džunglí - examplesKnihy džunglí - examplesKnihy džunglí - examples

Omlouváme se našim zákazníkům, vzhledem k dovolené objednávky od 30.7. do 8.8.2021 budou expedovány ihned 9.8.2021. Většinu zboží máme skladem.

Děkujeme za pochopení