Brnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání

Autor
InformaceČesky, 2018
PopisTuto oblast najdeme jen pár kroků od centra Brna. Přesto do ní turisté nechodí a popravdě řečeno: nenavštěvují ji ani mnozí Brňané. Bojí se. Takovou p…
více informací
Dostupnostskladem
Cena s DPH
499
Změna měny Platba v EUR

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKateřina Šedá
ISBN9788027011971
EAN9788027011971
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost1.16 Kg
Rozměr115 x 165 mm
Vazbavázaná
Počet stran606

Bližší informace o knize "Brnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání"

Tuto oblast najdeme jen pár kroků od centra Brna. Přesto do ní turisté nechodí a popravdě řečeno: nenavštěvují ji ani mnozí Brňané. Bojí se. Takovou pověst má brněnský Bronx, jediná vyloučená lokalita v ČR, která leží v samém středu podobně velkého města. Brnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání, autor Kateřina Šedá, Aleš Palán, Lucie Faulerová a další.


Anotace knihy " Brnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání, autor Kateřina Šedá, Aleš Palán, Lucie Faulerová a další"

Výtvarnice Kateřina Šedá tu už rok pracuje. Chodí po ulicích, mluví s lidmi a chystá průvodce, který by ukázal ulice kolem Cejlu a Francouzské v jiném světle. „Černé město,“ jak se oblasti někdy říká, je ve skutečnosti jedním z nejbarevnějších míst.
Průvodce je koncipován do deseti tras.
BÍLÁ TRASA: náboženství, svatby, parte, proklínání, domy, kde straší…
ŽLUTÁ TRASA – gurmánská: hospody, bary, recepty…
ORANŽOVÁ TRASA – nákupní: zastavárny, kadeřnictví…
RŮŽOVÁ TRASA – dětská: hřiště, školy a školky…
FIALOVÁ TRASA – holocaust
ZELENÁ TRASA – fauna a flora: potkani, vši, štěnice, psi…
MODRÁ TRASA – kultura a sport: domácí výzdoba, architektura…
ŠEDÁ TRASA – vesnice ve městě
ČERNÁ TRASA – večer a noc: nonstopy, drogy, prostitutky…
Každá z deseti tras obsahuje deset zastavení a jeden tip na výlet. Všech 110 bodů je zpracováno na základě reálných zážitků; toto všechno (a mnohem víc) se v Brnoxu opravdu stalo. I věci zdánlivě nepředstavitelné jsou zde celkem časté.Za rok práce si Kateřina Šedá našla cestu k mnoha zdejším lidem. Procházela domy, byty, mluvila s lidmi o důvěrných věcech. Ukazuje Brnox takový, jaký skutečně je. Nic nehodnotí, jen zaznamenává.
Ke spolupráci na průvodci pozvala Kateřina Šedá novináře a spisovatele Aleše Palána, fotografy Martina Hlavicu a Adama Holubovského, grafičku Kristinu Drinkovou, skupinu BaTeŽo MiKiLu, bohemistku Lucii Faulerovou a mnohé další. Kniha by nemohla vyjít bez ochotné spolupráce řady místních obyvatel a institucí ( DROM, Muzeum romské kultury a dalších) ..
Kateřina Šedá

Obsah knihy: Brnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examplesBrnox. Průvodce brněnským Bronxem, 3. vydání - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz