povolání: ŠEDÁ

Autor
InformaceČesky, 2019
PopisMonografie Kateřiny Šedé představuje dílo autorky, jejíž prokazatelnou vlastností je schopnost pohnout s monolity návyků a zažitých modelů v chování l…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelKateřina Šedá
ISBN978-80-87405-50-5
EAN9788087405505
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost2.50 Kg
Rozměr185×255 mm
Vazbavázaná
Počet stran736

Bližší informace o knize "povolání: ŠEDÁ"

Monografie Kateřiny Šedé představuje dílo autorky, jejíž prokazatelnou vlastností je schopnost pohnout s monolity návyků a zažitých modelů v chování lidí. Postupy její práce se liší podle místa a komunity, se kterou se setkává. Vydaly Galerie výtvarného umění v Ostravě a Kateřina Šedá v roce 2019. povolání: ŠEDÁ, autor Kateřina Šedá a Yvona Ferencová.


Anotace knihy " povolání: ŠEDÁ, autor Kateřina Šedá a Yvona Ferencová"

Najít způsob, jak ukázat a představit autorčiny projekty, které nejvyšší ceny nabývají ve chvíli samotné akce, je složité. Opěrnými body zůstávají co nejpřesnější popisy akcí, archivní záběry situací, komentáře účastníků. Každý z projektů je natolik odlišný, že postrádá smysl hledat paralely jako klíč k jejich uchopení.
Struktura publikace odpovídá jedinečnosti a zároveň solitérnosti jednotlivých akcí. Na první místo se dostává věrnost a přesnost podání. Také proto je formálně každý z projektů sevřen rozpětím jednoho sešitu s jasným začátkem a koncem, dostupnými informacemi a komentáři. Výběr projektů se zakládá na osobních preferencích. Každá z kapitol publikace se záměrně liší způsobem grafického zpracování, které podtrhuje jedinečnost, pestrost a tematickou škálu projektů. Charakterem odpovídá dané akci a zároveň posiluje autentičnost sdělení. Po prezentaci čtrnácti hlavních projektů následuje set v rychlém sledu informační zkratky rejstříkově řazených informací o dalších čtrnácti projektech. Resumé v anglickém jazyce zastupují překlady úvodních textů kapitol. Závěr knihy je věnován reflexím teoretiků umění. Průběžně se v publikaci formou rozhovoru objevují autorčiny aktuální komentáře k akcím i obecným otázkám. Tyto zdánlivě nenápadné vstupy ji zpřítomňují v dialogu se čtenářem. Otevřenost a věcnost reakcí posiluje iluzi přímé komunikace s autorkou. Forma rozhovoru je vhodnou platformou k nastolení obecných otázek týkajících se uměleckého provozu, je prostorem k přemítání nad nevyřčenými problémy. Je to jedna z poloh, která čtenáři umožňuje nejen pochopit, jak dílo vzniká, ale také sledovat, kde jsou kořeny autorčina zájmu o některá témata, v čem tkví opěrné body její tvorby. Obsahem výpovědí jde mnohem hlouběji. Odkrývá životní priority autorky, motivace, uznávané hodnoty, význam vztahů a spolupráce..
Kateřina Šedá

Obsah knihy: povolání: ŠEDÁ

povolání: ŠEDÁ - examplespovolání: ŠEDÁ - examples

Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz