Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění

Autor
InformaceČesky, 2017
PopisJak to že, lidé ve starověkém Řecku a Římě vypadali všichni tak krásně? A proč jsou všichni nazí!? Proč se ve středověku malovalo všechno naplocho? Pr…
více informací
Již není v prodeji

Dárek k tomuto zboží ZDARMA
"originální autorská záložka do knihy"


NakladatelAcademia
ISBN9788024255569
EAN9788024255569
JazykČesky
Rok vydání
Hmotnost0.67 Kg
Rozměr192 x 264 mm
Vazbavázaná
Počet stran96

Bližší informace o knize "Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění"

Jak to že, lidé ve starověkém Řecku a Římě vypadali všichni tak krásně? A proč jsou všichni nazí!? Proč se ve středověku malovalo všechno naplocho? Proč obraz potřebuje rám? Je opravdu potřeba tolik ovoce, když chci malovat zátiší?! Proč malují impresionisté všechno tak rozmazaně? Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění, autor Susie Hodge.


Anotace knihy " Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění, autor Susie Hodge"

Proč zrovna van Goghovy Slunečnice patří k nejdražším obrazům na světě, když jsou to jen slunečnice?! Praktická publikace přivádí starší děti a mladé čtenáře k umění vtipnou formou a učí je, jak se mohou na umění dívat a jak je interpretovat; přibližuje přitom významné směry v umění od samých jeho počátků - od jeskynních maleb až po tvorbu moderní a postmoderní. Autorka prostřednictvím nejvýznamnějších děl světového výtvarného dědictví klade humorné otázky a přináší odpovědi, které přivádějí děti k podstatě ikonických děl i jednotlivých výtvarných žánrů a objasňují záměry umělců..
Academia


Potřebujete poradit?

+420 725 593 955
info@iumeni.cz

iUmeni.cz - zbozi.cz